PEACER DAY, Seminarium “Security and Peace Studies” z prof. Cris Toffolo, Northeastern Illinois University, Chicago, Erasmus + | 12.04.2018

Wykład prof. Romana Kuźniara pt. Zachód w obliczu końca? | 26.03.2018 r.
27 marca, 2018
Konferencja naukowa „Bliski Wschód – zmienność, dynamika i perspektywy ewolucji regionalnego ładu międzynarodowego”
30 kwietnia, 2018

W dniu 12 kwietnia 2018 roku odbyło się seminarium naukowe „Security and Peace Studies” z udziałem gościa z Northeastern Illinois University (NEIU), prof. Cris Toffolo.

Spotkanie odbyło się w ramach programu Erasmus + oraz wspólnej inicjatywy ISM UW i NEIU pod nazwą PEACER DAY*.

Dyskusję prowadził i moderował dr Marek Madej, Wicedyrektor ISM ds. naukowych i współpracy z zagranicą wspólnie z dr Łukaszem Zamęckim, Prodziekanem WNPiSM ds. naukowych i współpracy z zagranicą.

Seminarium rozpoczęłą mgr Anita Budziszewska, koordynator ds. programu Erasmus +, przedstawiając sylwetkę naukową gościa, rolę i ideę PEACERu oraz historię współpracy między obydwoma uczelniami.

Podkreśliła również rolę prof. Lidii Filus (ze strony NEIU; Founder President of PEACER) oraz dr Aleksandry Jarczewskiej (ze strony ISM UW; Founder President of PEACER, koordynator wymiany między ISM WNPiSM UW a NEIU) w funkcjonowaniu  wieloletniej współpracy międzyinstytucjonalnej.

* PEACER  –  Polish and European Academic Center for Exchange and Research.

Inicjatywa obejmowała odbywajace sie w  tym samym czasie wykłady nauczycieli akademickich z UW na Northeastern Illinois University oraz gości z NEIU na Uniwersyteice Warszawskim.