ESPAnet w Warszawie w 2023 roku!
23 września, 2022
Komunikat Rektora w sprawie terminów oraz formy ubiegania się o świadczenia pomocy materialnej w roku akademickim 2022/2023 (dla studentów)
26 września, 2022
konferencja

Uprzejmie informujemy, że w dniach 6-8 października 2022 r. w Jeleniej Górze odbędzie się Druga Międzynarodowa Konferencja z cyklu Big Data zatytułowana „Big Data – informacja-dezinformacja-bezpieczeństwo”.
Patronat Honorowy nad Konferencją objęli: Prezydent Miasta Jeleniej Góry Jerzy Łużniak, Dyrektor Narodowego Centrum Badań i Rozwoju dr Paweł Kuch oraz Jego Magnificencja Rektor Uniwersytetu Warszawskiego prof. dr hab. Alojzy Z. Nowak.
Organizatorzy Konferencji: Centrum Rafinacji Informacji Spółka z o. o., Uniwersytet Warszawski (Katedra Technologii Informacyjnych WNPSM), Uczelnia Techniczno-Handlowa im. Heleny Chodkowskiej w Warszawie (ubiegłoroczny gospodarz konferencji), Karkonoska Akademia Nauk Stosowanych w Jeleniej Górze (tegoroczny gospodarz konferencji), Narodowy Uniwersytet Pedagogiczny im. Włodzimierza Hnatiuka w Tarnopolu (Ukraina), Instytut Nauk Ekonomicznych Polskiej Akademii Nauk, Uniwersytet Śląski, Gdański Uniwersytet Medyczny i Wydział Cybernetyki Wojskowej Akademii Technicznej.
Celem Konferencji jest wymiana wiedzy, poglądów, doświadczeń i innowacyjnych rozwiązań na temat wyzwań dotyczących informacji, dezinformacji i bezpieczeństwa we współczesnym świecie. Uczestnicy Konferencji będą mieli doskonałą okazję do prezentacji dobrych praktyk oraz dyskusji specjalistów i naukowców o problemach związanych z cyberbezpieczeństwem w świetle aktualnych wyzwań i zagrożeń. Konferencja jest wydarzeniem ważnym dla środowiska naukowego, przyczynia się do rozwoju nowej dziedziny badań, integracji międzynarodowych środowisk badaczy i jest intensywnie komentowana.
Wydarzenie odbywa się w ramach realizacji projektu pt. „Identyfikacja, KOlekcjonowanie i oceNA nieprzyjaznych operacji dezinformacyjnych w cyberprzestrzeni, prowadzonych w oparciu o narzędzia teleinformatyczne (IKONA)” współfinansowanego przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju w ramach Programu Badań Naukowych i Prac Rozwojowych „CyberSecIdent – Cyberbezpieczeństwo i e-Tożsamość”. Beneficjenci: Centrum Rafinacji Informacji Sp. z o.o. i Uniwersytet Warszawski – Wydział Nauk Politycznych i Studiów Międzynarodowych. Całkowita wartość projektu: 7.926.959 PLN; wartość dofinansowania: 6.605.669 PLN. Numer umowy: CYBERSECIDENT/489281/IV/NCBR/2021. Okres realizacji: 01.09.2021 r. – 30.06.2024 r.
Więcej informacji zobacz na stronie: https://www.inforafinacja.pl/ii-miedzynarodowa-konferencja-big-data-informacja-dezinformacja-bezpieczenstwo/