Informacja do pobrania w formacie PDF – kliknij tutaj
Konkurs na stypendium naukowe w ramach projektu pt. Krótko i długoterminowe oddziaływanie polityk wprowadzanych w reakcji na pandemię COVID-19 na podział obowiązków zawodowych i rodzinnych między partnerami oraz ich sytuację na rynku pracy, którego kierownikiem jest dr hab. Anna mKurowska, prof. UW, finansowanego ze środków Narodowego Centrum Nauki (konkurs OPUS 19; nr projektu: 2020/37/B/HS5/02703), realizowanego w latach 2021–2024. Projekt jest realizowany we współpracy z Interdyscyplinarnym Centrum Badań nad Rynkiem Pracy i Rodziną – LABFAM, którego kierowniczką jest dr.hab. Anna Matysiak, prof UW, oraz we współpracy międzynarodowej z naukowcami z USA, Kanady, Szwecji, Niemiec i Włoch. Więcej insformacji o projekcie na stronie:
https://familydemic.wnpism.uw.edu.pl
Rekrutacja prowadzona jest przez Wydział Nauk Politycznych i Studiów Międzynarodowych.
Nazwa stanowiska: doktorant– stypendium naukowe w ramach projektu
Liczba stanowisk:
1 – stypendium w pełnym wymiarze (realizacja wszystkich planowanych zadań) lub
2 – stypendia w niepełnym wymiarze (zadania będą podzielone między stypendystów/stypendystki a kwota stypendium rozdzielona proporcjonalnie pomiędzy stypendystów/stypendystki zgodnie z podziałem zadań).
Wymagania:
Kandydat(ka) powinien/powinna:
Opis zadań:
Kandydat(ka) będzie zobowiązany/a do:
Warunki zatrudnienia:
Jeżeli kandydat(ka) zostanie wybrany/a w procesie rekrutacji w ramach projektu (szczegóły rekrutacji poniżej) to przy pełnym wymiarze stypendium (realizacji wszystkich przewidzianych zadań) będzie otrzymywał(a) stypendium z projektu w wysokości 5000 zł miesięcznie. W przypadku zatrudnienia 2 osób i podziału zadań między te osoby – stypendium będzie podzielone proporcjonalnie do zakresu realizowanych zadań przez te osoby.
Okres finansowania stypendium w ramach projektu: od 1.09.2023 do 31.12.2024, z możliwością przedłużenia.
Uwaga: Jeśli w czasie pobierania stypendium doktorant(ka) uzyska tytuł doktora, stypendium może być wypłacane maksymalnie do 6 miesięcy po tym terminie.
Sposób rekrutacji w ramach projektu:
Osoby zainteresowane udziałem w projekcie są proszone o przesłanie wymaganych dokumentów drogą mailową na adres: a.kurowska@uw.edu.pl
Specjalna trzyosobowa komisja konkursowa z kierowniczką projektu jako przewodniczącą dokona, na podstawie nadesłanych zgłoszeń, selekcji najlepszych kandydatów (I etap konkursu), którzy zostaną zaproszeni na rozmowę online (II etap konkursu). Komisja stypendialna ocenia dotychczasowy dorobek naukowy kandydata/kandydatki, jego/jej osiągnięcia wynikające z prowadzenia badań naukowych oraz kompetencje do realizacji określonych zadań w projekcie badawczym w skali punktowej zgodnie z pkt. 12 regulaminu NCN (link zamieszczony poniżej). W zakresie ostatniego punktu (ocena kompetencji do realizacji określonych zadań badawczych) komisja może poprosić między I a II etapem konkursu kandydata/kandydatkę by rozwiązał(a) zadanie mające związek z realizacją badań w projekcie i przesłała to rozwiązanie komisji. Laureatem/ką konkursu zostanie osoba, która uzyska najwyższą liczbę punktów. O wynikach rekrutacji kandydaci i kandydatki zostaną poinformowani/e drogą mailową. Od decyzji komisji nie przysługuje odwołanie.
Rekrutacja do projektu będzie się odbywać na podstawie regulaminu NCN:
REGULAMIN PRZYZNAWANIA STYPENDIÓW NAUKOWYCH NCN W PROJEKTACH BADAWCZYCH FINANSOWANYCH ZE ŚRODKÓW NARODOWEGO CENTRUM NAUKI, będący załącznikiem do uchwały Rady NCN nr 25/2019 z dnia 14 marca 2019 roku.
Wymagane dokumenty:
Mile widziany jest również: list popierający napisany przez pracownika naukowego, z którym kandydat(ka) do tej pory współpracował(a). Komisja konkursowa będzie miała prawo skontaktować się z autorem/autorką takiego listu w celu uzyskania dalszych informacji co do osoby kandydata/kandydatki.
Rekrutacja – terminy:
Termin przesyłania aplikacji: 3 lipca 2023
Rozmowy online w II etapie odbędą się w dniach: 18-29 lipca 2023
Termin rozstrzygnięcia konkursu: 30 lipca 2023