Serdecznie zapraszamy na kolejne spotkanie z cyklu “Melodie Polityki“, organizowanych w ramach obchodów 50-lecia Wydziału Nauk Politycznych i Studiów Międzynarodowych. 27 lutego 2025 r. o godz. 18.00 w Auli prof. Jana Baszkiewicza w Gmachu Audytoryjnym WNPISM odbędzie się wyjątkowe wydarzenie łączące świat muzyki klasycznej z refleksją nad polityką.
Wydarzenie współorganizowane jest z Wydziałem Nauk o Kulturze i Sztuce UW, Instytutem Muzykologii WNKS UW oraz Uniwersytetem Muzycznym Fryderyka Chopina.
Podczas każdego z pięciu spotkań wysłuchamy inspirujących wykładów prowadzonych przez zasłużonych profesorów naszego wydziału, które przybliżą historię i współczesność nauk politycznych. Wykłady uświetnią koncerty muzyki klasycznej, tworząc niezapomnianą atmosferę spotkania sztuki i nauki. Całość potrwa ok. 90 minut.
Trzeci wykład pt. Dyplomacja jest istnym kameleonem… wygłosi prof. dr hab. Roman Kuźniar. Następnie odbędzie się koncert kwintetu fortepianowego.
Nie przegap okazji, by doświadczyć “Melodii Polityki” i zarezerwuj swój czas na wyjątkowy wieczór pełen muzyki i refleksji. Wstęp wolny. Obowiązują jednak zapisy poprzez formularz dostępny TUTAJ.
Amareno String Quartet
Amareno String Quartet to kwartet smyczkowy założony w 2023 roku. W jego skład wchodzą:
Choć jako kwartet są dopiero na początku swojej działalności, to jego członkowie mogą poszczycić się czołowymi nagrodami na konkursach ogólnopolskich i międzynarodowych. Koncertują zarówno jako soliści, jak i kameraliści na najważniejszych scenach Polski, Europy i Ameryki Północnej. Są laureatami licznych stypendiów, m.in. Stypendium MKiDN „Młoda Polska” oraz Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci.
Skrzypaczka, studiująca w klasie dr hab. Agaty Szymczewskiej na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie. Jest laureatką wielu prestiżowych konkursów krajowych i międzynarodowych, m.in.:
Występowała jako solistka z wieloma orkiestrami, takimi jak Polska Filharmonia Bałtycka czy Filharmonia Krakowska, a także podczas uznanych festiwali muzycznych, m.in. Rockport Music Festival oraz festiwalu „Emanacje” organizowanego przez Europejskie Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego. Współpracowała z wybitnymi artystami, takimi jak Midori Goto, Maxim Vengerov, Alena Baeva czy Anne-Sophie Mutter. Jest stypendystką Programu Stypendialnego Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego „Młoda Polska” oraz laureatką Pomorskiej Nagrody Artystycznej w kategorii Pomorska Nadzieja Artystyczna.
Skrzypaczka, solistka i kameralistka. Obecnie studentka Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie maestro Konstantego Andrzeja Kulki. Jest laureatką pierwszych nagród na międzynarodowych i ogólnopolskich konkursach skrzypcowych. Stypendystka programów Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego „Młoda Polska” (2015, 2022), Stypendium MKiDN, Dyrektora Centrum Edukacji Artystycznej oraz Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci.
Występowała w prestiżowych salach koncertowych, m.in.:
W 2018 roku nakładem wytwórni DUX ukazała się jej debiutancka solowa płyta Per Musicam ad Astra, a w 2020 roku album zawierający premierowe nagranie Duo A-dur Op. 18 Józefa Nowakowskiego.
Altowiolista, student klasy prof. Piotra Reicherta na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie. Absolwent Akademii Muzycznej im. Krzysztofa Pendereckiego w Krakowie w klasie prof. Janusza Pisarskiego. Jest laureatem licznych konkursów, m.in.:
Brał udział w mistrzowskich kursach prowadzonych przez Maxima Rysanova, Katarzynę Budnik, Rumena Cvetkova oraz kwartety „Camerata” i „Meccore”. Koncertował w renomowanych salach, takich jak Elbphilharmonie w Hamburgu czy Filharmonia Berlińska. Od 2023 roku jest muzykiem Polskiej Orkiestry Sinfonia Iuventus im. Jerzego Semkowa.
W 2021 roku ukończył z wyróżnieniem Szkołę Muzyczną II stopnia w Toruniu pod kierunkiem Doroty Bojarczuk. Obecnie studiuje na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie. Jest laureatem wielu konkursów krajowych i międzynarodowych, m.in.:
Doskonalił swoje umiejętności pod kierunkiem wybitnych pedagogów, m.in. Magdaleny Bojanowicz, Bartosza Koziaka, Rafała Kwiatkowskiego, Tomasza Strahla, Kazimierza Michalika, Stanisława Firleja i wielu innych.
Pianista, kompozytor i improwizator, laureat licznych konkursów krajowych i międzynarodowych. Kształcił się w Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej II st. im. Zenona Brzewskiego w Warszawie, a obecnie jest studentem Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w klasie fortepianu dr hab. Konrada Skolarskiego oraz kompozycji dr hab. Tomasza Jakuba Opałki. Jego działalność artystyczna obejmuje zarówno solowe wykonawstwo pianistyczne, jak i pracę kameralisty oraz kompozytora. Koncertował w prestiżowych salach w Polsce i za granicą, m.in. w Niemczech, Belgii, Włoszech, Korei Południowej, Turcji, na Łotwie i Litwie. Był wielokrotnie nagradzany w konkursach pianistycznych, kompozytorskich i improwizacji, zdobywając m.in. Grand Prix VII Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego w Trzcianie oraz nagrody na konkursach w Stambule, Antwerpii, Koninie i Poznaniu. Współpracował z orkiestrami, takimi jak Filharmonia Zielonogórska i Filharmonia Kameralna w Łomży. Jako kompozytor tworzy utwory solowe i kameralne, a jego twórczość była prezentowana m.in. w Teatrze Dramatycznym m.st. Warszawy, Seoul Arts Center oraz w ramach projektu „2024 In Memory of Us” towarzyszącego Igrzyskom Olimpijskim w Paryżu. W 2024 roku został objęty mecenatem Narodowego Instytutu Fryderyka Chopina.