Polityka godzenia życia zawodowego i rodzinnego w państwie i przedsiębiorstwie a zatrudnienie matek. Analiza w podejściu zorientowanym na możliwości, którego kierownikiem jest dr hab. Anna Kurowska, prof. UW, finansowanego ze środków Narodowego Centrum Nauki (konkurs Beethoven 2; nr projektu: 2016/23/G/HS4/01664).
Rekrutacja prowadzona jest przez Wydział Nauk Politycznych i Studiów Międzynarodowych.
Nazwa stanowiska: doktorant– stypendium naukowe Liczba stanowisk: 1
Wymagania:
Kandydat(ka) powinien/powinna:
Opis zadań:
Stypendysta będzie zobowiązany/a do:
Warunki zatrudnienia:
Wysokość stypendium: łącznie 10 800 zł brutto za cały okres trwania stypendium. Stypendium będzie wypłacane w miesięcznych ratach. Od stypendysty będziemy oczekiwać zaangażowania w projekt przeciętnie jeden dzień w tygodniu lub częściej, lecz przez mniejszą liczbę miesięcy.
Okres finansowania stypendium w ramach projektu (planowany): od 1.12.2021 do 31.05.2022
Sposób rekrutacji w ramach projektu:
Osoby zainteresowane udziałem w projekcie są proszone o przesłanie wymaganych dokumentów drogą mailową na adres: a.kurowska@uw.edu.pl (termin upływa 27.10.2021)
Specjalna trzyosobowa komisja konkursowa z kierowniczką projektu jako przewodniczącą dokona, na podstawie nadesłanych zgłoszeń, selekcji najlepszych kandydatów (I etap konkursu), którzy zostaną zaproszeni na rozmowę online (II etap konkursu). Komisja stypendialna ocenia dotychczasowy dorobek naukowy kandydata, jego osiągnięcia wynikające z prowadzenia badań naukowych oraz kompetencje do realizacji określonych zadań w projekcie badawczym, w skali punktowej zgodnie z pkt. 12 regulaminu NCN (link zamieszczony poniżej). Laureatem/ką konkursu zostanie osoba, która uzyska najwyższą liczbę punktów. O wynikach rekrutacji kandydaci i kandydatki zostaną poinformowani/e drogą mailową. Od decyzji komisji nie przysługuje odwołanie.
Rekrutacja do projektu będzie się odbywać na podstawie regulaminu NCN: REGULAMIN PRZYZNAWANIA STYPENDIÓW NAUKOWYCH NCN W PROJEKTACH BADAWCZYCH FINANSOWANYCH ZE ŚRODKÓW NARODOWEGO CENTRUM NAUKI, będący załącznikiem do uchwały Rady NCN nr 25/2019 z dnia 14 marca 2019 roku.
Wymagane dokumenty:
o szczegółowe dane teleadresowe do kontaktu, w tym: adres e-mail i nr telefonu,
o przebieg dotychczasowej edukacji i zatrudnienia,
o wykaz dotychczasowych osiągnięć naukowo-badawczych, w tym w szczególności: stypendia, staże, wyjazdy studyjne, nagrody, wyróżnienia, ukończone szkolenia/szkoły letnie, udział w projektach badawczych (ze szczegółowym opisem wykonywanych zadań), doświadczenia z analizą danych, znajomość pakietów statystycznych, publikacje naukowe (również te przyjęte do druku) – jeśli kandydat(ka) posiada, współpracę międzynarodową, wystąpienia na konferencjach naukowych,
Mile widziany jest również: list popierający napisany przez pracownika naukowego, z którym kandydat(ka) do tej pory współpracował(a). Komisja konkursowa będzie miała prawo skontaktować się z autorem/autorką takiego listu w celu uzyskania dalszych informacji co do osoby kandydata/kandydatki.
Rekrutacja – terminy:
Termin przesyłania aplikacji: 27 października 2021
Rozmowy online w II etapie odbędą się w pierwszej połowie listopada 2021
Termin rozstrzygnięcia konkursu do 15 listopada 2021.