Nabór na 6-cio miesięczne stypendium w niepełnym wymiarze godzin w ramach projektu

Wiedza o społeczeństwie – nowy podręcznik
24 września, 2021
Akademickie spojrzenia: Konwersatorium Actualité critique européenne
30 września, 2021

plen

Polityka godzenia życia zawodowego i rodzinnego w państwie i przedsiębiorstwie a zatrudnienie matek. Analiza w podejściu zorientowanym na możliwości, którego kierownikiem jest dr hab. Anna Kurowska, prof. UW, finansowanego ze środków Narodowego Centrum Nauki (konkurs Beethoven 2; nr projektu: 2016/23/G/HS4/01664).

Rekrutacja prowadzona jest przez Wydział Nauk Politycznych i Studiów Międzynarodowych.

Nazwa stanowiska: doktorant– stypendium naukowe                          Liczba stanowisk: 1

Wymagania:

Kandydat(ka) powinien/powinna:

• być studentem/ką III lub II stopnia studiów wyższych (doktoranckich lub magisterskich) na kierunku ekonomia, socjologia, psychologia, nauki o polityce lub pokrewnym;
  • wykazywać się doskonałą znajomością nowoczesnych technik analizy danych statystycznych i pakietów statystycznych (np. STATA, R lub innych podobnych) oraz doskonałymi umiejętnościami analitycznymi;
  • posiadać doświadczenie w pracy ze zbiorami danych statystycznych;
  • wykazywać zainteresowanie tematyką projektu, tj godzenie pracy w rodziną, zaangażowanie w pracę zawodową kobiet/matek, praca z domu lub podział pracy (płatnej i niepłatnej) według płci w rodzinach;
  • posiadać ogólną wiedzę z tematyki dotyczącej rynku pracy, rodziny, nierówności ze względu na płeć, godzenia życia zawodowego z rodzinnym;
  • wykazywać się bardzo dobrą znajomością języka angielskiego;
  • wykazywać się bardzo dobrą organizacją pracy, rzetelnością, terminowością oraz posiadać doskonałe umiejętności komunikacyjne.

Opis zadań:

Stypendysta będzie zobowiązany/a do:

• przygotowania pod kierunkiem Prof. Anny Kurowskiej tekstu naukowego, który zostanie wysłany do wysoko punktowanego czasopisma z bazy JCR lub Scopus;
  • realizacji zadań związanych z przygotowaniem takiej publikacji, w tym między innymi:
  • przeglądu literatury anglojęzycznej na zadany temat,
  • pozyskanie danych indywidualnych do badania od odpowiednich instytucji,
  • przeprowadzenie analiz na pozyskanych danych indywidualnych (odpowiednie przekształceń bazy, zmiennych, szacowanie modeli itp.)

Warunki zatrudnienia:

Wysokość stypendium: łącznie 10 800 zł brutto za cały okres trwania stypendium. Stypendium będzie wypłacane w miesięcznych ratach. Od stypendysty będziemy oczekiwać zaangażowania w projekt przeciętnie jeden dzień w tygodniu lub częściej, lecz przez mniejszą liczbę miesięcy.

Okres finansowania stypendium w ramach projektu (planowany): od 1.12.2021 do 31.05.2022

Sposób rekrutacji w ramach projektu:

Osoby zainteresowane udziałem w projekcie są proszone o przesłanie wymaganych dokumentów drogą mailową na adres: a.kurowska@uw.edu.pl (termin upływa 27.10.2021)

Specjalna trzyosobowa komisja konkursowa z kierowniczką projektu jako przewodniczącą  dokona, na podstawie nadesłanych zgłoszeń, selekcji najlepszych kandydatów (I etap konkursu), którzy zostaną zaproszeni na rozmowę online (II etap konkursu). Komisja stypendialna ocenia dotychczasowy dorobek naukowy kandydata, jego osiągnięcia wynikające z prowadzenia badań naukowych oraz kompetencje do realizacji określonych zadań w projekcie badawczym, w skali punktowej zgodnie z pkt. 12 regulaminu NCN (link zamieszczony poniżej). Laureatem/ką konkursu zostanie osoba, która uzyska najwyższą liczbę punktów. O wynikach rekrutacji kandydaci i kandydatki zostaną poinformowani/e drogą mailową. Od decyzji komisji nie przysługuje odwołanie.

Rekrutacja do projektu będzie się odbywać na podstawie regulaminu NCN: REGULAMIN PRZYZNAWANIA STYPENDIÓW NAUKOWYCH NCN W PROJEKTACH BADAWCZYCH FINANSOWANYCH ZE ŚRODKÓW NARODOWEGO CENTRUM NAUKI, będący załącznikiem do uchwały Rady NCN nr 25/2019 z dnia 14 marca 2019 roku.

Wymagane dokumenty:

1. zaświadczenie o byciu doktorantem/tką lub studentem/tką studiów II stopnia
  2. oświadczenie o stopniu znajomości języka angielskiego z uzasadnieniem;
  3. profesjonalne CV kandydata/kandydatki, zawierające m.in.

o   szczegółowe dane teleadresowe do kontaktu, w tym: adres e-mail i nr telefonu,

o   przebieg dotychczasowej edukacji i zatrudnienia,

o   wykaz dotychczasowych osiągnięć naukowo-badawczych, w tym w szczególności: stypendia, staże, wyjazdy studyjne, nagrody, wyróżnienia, ukończone szkolenia/szkoły letnie, udział w projektach badawczych (ze szczegółowym opisem wykonywanych zadań), doświadczenia z analizą danych, znajomość pakietów statystycznych,  publikacje naukowe (również te przyjęte do druku) – jeśli kandydat(ka) posiada, współpracę międzynarodową, wystąpienia na konferencjach naukowych,

1. list motywacyjny, w którym kandydat/ka wyjaśnia, w jaki sposób spełnia kryteria przedstawione w ogłoszeniu oraz dlaczego zdecydował się aplikować o to stanowisko pracy (max 3 strony),
  2. obroniona lub złożona do recenzji praca magisterska lub/i jeśli kandydat posiada, jedna wybrana publikacja naukowa, której (współ)autorem/autorką jest kandydat(ka) do stypendium;
  3. klauzula dotycząca informacji o przetwarzaniu danych osobowych (dostępna na http://bsp.adm.uw.edu.pl/bsp w zakładce „DRUKI DO POBRANIA” à „Dla kandydata do pracy”).

Mile widziany jest również: list popierający napisany przez pracownika naukowego, z którym kandydat(ka) do tej pory współpracował(a). Komisja konkursowa będzie miała prawo skontaktować się z autorem/autorką takiego listu w celu uzyskania dalszych informacji co do osoby kandydata/kandydatki.

Rekrutacja – terminy:

Termin przesyłania aplikacji: 27 października 2021

Rozmowy online w II etapie odbędą się w pierwszej połowie listopada 2021

Termin rozstrzygnięcia konkursu do 15 listopada 2021.