Prof. Hanna Schreiber uhonorowana Medalem Ministra Obrony Narodowej

prof. Zbigniew Lasocik i dr Łukasz Wieczorek przebywali na Międzynarodowym Kongresie Kryminologicznym w Bukareszcie
17 września, 2024
Dr Andżelika Mirska na University of Technology Sydney
19 września, 2024

W dniach 5-6 września 2024 r. odbyła się konferencja naukowa i warsztaty pt. „Ochrona niematerialnego dziedzictwa kulturowego w działaniach wojska”, zorganizowane wspólnie przez Międzynarodowy Ośrodek Szkolenia i Badań nad Dziedzictwem Kultury w Zagrożeniu we Wrocławiu, Departament Edukacji, Kultury i Dziedzictwa MON oraz Katedrę UNESCO ds. publicznych i globalnych procesów zarządzania niematerialnym dziedzictwem kulturowym (WNPiSM UW).

Ponad 100 uczestników, zarówno z kręgów cywilnych, jak i wojskowych, dyskutowało o ochronie niematerialnego dziedzictwa kulturowego w sytuacjach kryzysowych, wymieniając doświadczenia i analizując wyzwania, jakie niesie współpraca cywilno-wojskowa. Szczegółowy raport jest w przygotowaniu!

fot. st. chor. szt. Rafał Łebkowski

Jesteśmy dumni z uhonorowania prof. Hanny Schreiber (Katedra UNESCO, WNPiSM UW) Medalem Ministra Obrony Narodowej podczas niniejszej konferencji.

Serdecznie dziękujemy wszystkim prelegentom, uczestnikom i partnerom za ich wkład i zaangażowanie oraz zapraszamy do dalszej współpracy! Więcej informacji o wydarzeniu tutaj.

fot. st. chor. szt. Rafał Łebkowski