Udział dr hab. Hanny Schreiber w spotkaniu badaczy Workshop Ostrom w Berlinie
dr hab. Wojciech Lewandowski odwołuje zajęcia
10 października, 2022

plen

W dniach 3-7 października Profesor Yoichiro Sato z Ritsumeikan Asia Pacific University odwiedził Wydział Nauk Politycznych i Studiów Międzynarodowych. Przyjechał realizując projekt „Eurasian Insights: Strengthening Indo-Pacific Studies”, który jest finansowany przez program Erasmus + i realizowany na WNPISM. Wizytę współkoordynowalidr Barbara Kratiuk, dr Aleksandra Jaskólska oraz Pan Ambasador Tomasz Łukaszuk.

W trakcie swojej wizyty Profesor Sato odbył serię wykładów dla studentów WNPISM. w dniu 4 października 2022 miał miejsce wykład nt „USA and the policy towards Asia-Pacific” oraz wykład „Japan’s policy towards Asia-Pacific”. W dniu 5 października 2022 Profesor Sato odbył wykład „US strategy towards Indo-Pacific” dla studentów studiów magisterskich. Profesor Sato wziął również udział w seminarium zorganizowanym przez Koło Państw Obszaru Pacyficznego (opiekunem jest Dr Aleksandra Jaskólska) pt. „Shinzo Abe’s Legacy and Impact on Japanese Foreign Policy”.

Profesor Sato rozmawiał także ze studentami o możliwości wymiany studenckiej między WNPISM a Ritsumeikan Asia-Pacific University.

W dniu 3, 6 oraz 7 października Profesor Sato spotkał się z członkami konsorcjum projektu „Eurasian Insights: Strengthening Indo-Pacific Studies”, aby omówić dalsze działania projektu, w tym nadchodzącą książkę „Handbook of Indo-Pacific Studies” (planowane wydanie grudzień 2022 w wydawnictwie Routledge)

Wizyta Profesora Sato była w całości sfinansowana przez projekt Eurasian Insights: Strenghtening Indo-Pacific Studies”, w którym liderem jest Uniwersytet Warszawski oraz Wydział nauk Politycznych i Studiów Międzynarodowych. Koordynatorem projektu jest Dr Barbara Kratiuk.