Udział dr hab. Hanny Schreiber w spotkaniu badaczy Workshop Ostrom w Berlinie

„Niematerialna Warszawa” – film o godzinie „W”
10 października, 2022
Profesor Y. Sato na WNPiSM UW
10 października, 2022

plen

Dr hab. Hanna Schreiber wzięła udział w Berlinie w spotkaniu naukowczyń i naukowców stosujących w swoich badaniach podejście teoretyczno-metodologiczne noblistki Elinor Ostrom. Wspólnota badaczy działa na University of Indiana w Bloomington (Stany Zjednoczone), gdzie pracowała Elinor Ostrom, ale ma również swoje oddziały na wszystkich kontynentach, jak również własne stowarzyszenie naukowe: International Association for the Study of the Commons (IASC). W Berlinie miało miejsce spotkanie Workshop Ostrom – European Gateway.
Udział w spotkaniu jest elementem badań prowadzonych przez dr hab. Hannę Schreiber w ramach grantu NCN Sonata 15: 2019/35/D/HS5/04247, Between the heritage of the world and the heritage of humanity: studying international heritage regimes through the lens of Elinor Ostrom’s Institutional Analysis and Development (IAD) framework (2020-2023).