Projekt On – Wheels summer school for the socio-cultural evolution of the EUropean Values, Principles, Identity and Awareness Erasmus+

POLSKA, EUROPA I ŚWIAT 20 LAT PO ROZSZERZENIU UNII EUROPEJSKIEJ Z ROKU 2004. STAN OBECNY I SCENARIUSZE NA PRZYSZŁOŚĆ
30 stycznia, 2024

Główny cel projektu

Innowacja

Tytuł Projektu

Akronim projektu

EUROPIA

Data rozpoczęcia projektu

2022-12-31

Całkowity czas trwania projektu

36 miesięcy

Data zakończenia projektu

2025-06-29

Narodowa Agencja Organizacji Wnioskodawcy

PL01 Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji

Nasza wizja:

Projekt Europia jest świadectwem siły współpracy w edukacji. Dzięki temu rozszerzonemu partnerstwu dążymy do stworzenia globalnej sieci, która sprzyja międzykulturowemu zrozumieniu, innowacyjności i ciągłej ewolucji.

Kluczowe kierunki projektu to:

• Wzbogacenie wiedzy: Europia poświęca się poszerzaniu naszej bazy danych wiedzy poprzez włączanie nowych i istotnych tematów. Ewolucja naszych zasobów edukacyjnych ma na celu stworzenie kompleksowej i aktualnej platformy dla uczniów na całym świecie.
  • Globalna Współpraca: Z przyjemnością ogłaszamy włączenie nowego kraju partnerskiego, poszerzając nasze zasięgi i wzbogacając nasze materiały edukacyjne. Ta globalna współpraca podkreśla nasze zaangażowanie w różnorodność i międzykulturowe zrozumienie.
  • Letnia Szkoła 2024: Europia będzie świętować swój debiut poprzez pilotażową Letnią Szkołę w 2024 roku. Wydarzenie to służy jako teren testowy nowo wyprodukowanych materiałów, zapewniając ich skuteczność i przydatność w dynamicznym krajobrazie edukacyjnym.

Organizacja wnioskująca

UNIWERSYTET WARSZAWSKI, Polska

Organizacje partnerskie

UNIVERSITATEA TRANSILVANIA DIN BRASOV, Rumunia

SVEUCILISTE U ZAGREBU, Chorwacja

PAX RHODOPICA FOUNDATION, Bułgaria

UNIVERZITET U BEOGRADU, Serbia

UNIVERSIDAD PUBLICA DE NAVARA, Hiszpania

Koordynator projektu:

Dr Spasimir Domaradzki

s.domaradzki2@uw.edu.pl

Asystent projektu:

Ewa Bogusławska

e.boguslawska@uw.edu.pl

Komitet Sterujący:

Prof. Goran-Pavel Šantek

Ivana Radic Milosavljevic Ph.D.

Dr Arabela Briciu

Dr Hristo Berov

Alejandro Torres Gutiérrez

Uczestnicy projektu:

Prof. Marko Babić (Uniwersytet Warszawski)

Prof. Piotr Tosiek (Uniwersytet Warszawski)

Prof. Jacek Wojnicki (Uniwersytet Warszawski)

Prof. Vadym Zheltovskyy

Prof. Jarosław Czub