Przedstawienie wyników badań przeprowadzonych w ramach realizacji projektu IKONA

Increasing Societal Resilience: Innovative Ways to Counter Disinformation and Hostile Information Activities
17 maja, 2022
Spotkanie z Vincentem Severskim – Rola oficerów wywiadu w trakcie konfliktów zbrojnych
17 maja, 2022

Pracownicy Katedry Technologii Informacyjnych – prof. ucz. dr hab. inż. Wiesław Cetera, dr inż. Dariusz Jaruga, mgr inż. Piotr Celiński oraz dr Aleksander Żołnierski reprezentujący CRI – przedstawili wyniki badań przeprowadzonych w ramach realizacji projektu IKONA* podczas obrad Szóstej Międzynarodowej Konferencji Naukowej pt. „Współczesne problemy zarządzania, bezpieczeństwa i nowoczesnej inżynierii”. Konferencja odbyła się w dniach 12–14 maja 2022 r. w Zakopanem i została zorganizowana przez Uczelnię Techniczno-Handlową im. Heleny Chodkowskiej, przy współudziale dwóch Uczelni partnerskich – Wyższej Szkoły Prawa we Wrocławiu oraz Wyższej Szkoły Administracji i Biznesu im. Eugeniusza Kwiatkowskiego w Gdyni.

*Projekt IKONA – „Identyfikacja, KOlekcjonowanie i oceNA nieprzyjaznych operacji dezinformacyjnych w cyberprzestrzeni, prowadzonych w oparciu o narzędzia teleinformatyczne” współfinansowany przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju w ramach Programu Badań Naukowych i Prac Rozwojowych „CyberSecIdent – Cyberbezpieczeństwo i e-Tożsamość”. Beneficjenci: Centrum Rafinacji Informacji Sp. z o.o. i Uniwersytet Warszawski – Wydział Nauk Politycznych i Studiów Międzynarodowych. Całkowita wartość projektu: 7.926.959 PLN; wartość dofinansowania: 6.605.669 PLN. Numer umowy: CYBERSECIDENT/489281/IV/NCBR/2021. Okres realizacji: 01.09.2021 r. – 29.02.2024 r.