Pulse of Europe 2019 – spotkanie z ekspertami i prezentacja raportu

Wykład prof. Theocharis Grigoriadis (Free University of Berlin – School of Business & Economics, Institute of East European Studies): Empire & Security in the Baltics
22 października, 2019
UWAGA STUDENCI PIERWSZEGO ROKU STUDIÓW PIERWSZEGO I DRUGIEGO STOPNIA! Obowiązkowe szkolenia
23 października, 2019

Drodzy Studenci,

Serdecznie zapraszamy na spotkanie z ekspertami oraz prezentację wyników najnowszego „Pulse of Europe 2019”. Raport przedstawia wnioski z badania przeprowadzonego przez Pew Research Center oraz jego partnerów w związku z rocznicą zmian w krajach Europy Środkowo-Wschodniej.

Premiera raportu odbędzie się w połowie października w Berlinie, a potem kolejno w Warszawie i Pradze. Centrum Stosunków Międzynarodowych jest partnerem prezentacji wyników badania w Polsce. Tegoroczna edycja raportu Pew Research Center ma charakter wyjątkowy, bo nawiązuje do rocznic: 30 lat od przemian w Europie Środkowo-Wschodniej i 15 lat od momentu wejścia Polski i innych krajów tego regionu do Unii Europejskiej.

Pew Research Center to renomowany amerykański niezależny fact-tank, który bada postawy i trendy kształtujące Amerykę i świat. Przeprowadza badania opinii publicznej i badania demograficzne, opracowuje analizy ilościowe i jakościowe. Ma siedzibę w Waszyngtonie. Działa od 2004 roku. Więcej: https://www.pewresearch.org/

Spotkanie odbędzie się 28 października o godz. 19.15  w Centrum Europejskim Uniwersytetu Warszawskiego, aleja Niepodległości 22, sala 109. Spotkanie odbędzie się w j. angielskim.

Prosimy o potwierdzenie udziału w wydarzeniu na adres: sniadowska@csm.org.pl

Organizatorami spotkania są: Pew Research Center, Centrum Europejskie Uniwersytetu Warszawskiego, Wydział Nauk Politycznych i Studiów Międzynarodowych UW oraz Centrum Stosunków Międzynarodowych.