Speaker parlamentu Nowej Zelandii wraz z delegacją odwiedził WNPISM

konferencja
Konferencja „Bezpieczny DZIECIAK w cyber”
26 maja, 2022
Półroczne stypendium w Kazachstanie – aplikuj!
27 maja, 2022

plen

26 maja 2022 r. odwiedziła nasz Wydział liczna delegacja z Nowej Zelandii. Wśród gości znaleźli się m. in. speaker parlamentu NZ Trevor Mallard, pięciu parlamentarzystów oraz Pani Ambasador NZ w Warszawie Alana Hudson.

Delegacja zwiedziła kampus centralny Uniwersytetu Warszawskiego i następnie odbyła spotkanie z Władzami Wydziału oraz ukraińskimi badaczkami, które niedawno zostały zatrudnione przez nasz Wydział. Rozmowy poprowadził profesor wizytujący UW – Roberto Rabel z Victoria University of Wellington.

Po spotkaniu na UW, delegacja z Nowej Zelandii udała się na spotkania z Marszałkiem Sejmu Elżbietą Witek oraz Marszałkiem Senatu Tomasz Grodzkim.

Od wielu lat Wydział dba o relacje z Nową Zelandią, czego dowodem są liczne wizyty m. in. Pani Ambasador oraz kadry profesorskiej z Nowej Zelandii. Dzięki temu