Spotkanie studentów Europeistyki z ekspertami Krajowej Izby Gospodarczej

Ostatni koncert z cyklu Universum Chopina już 11.05.2023 r.
4 maja, 2023
Wykład otwarty prof. André Pereira Matosa z Portucalense University pt. The European Union as a global actor: promotion of democracy, Human Rights and culture
4 maja, 2023

Katedra Polityk UE WNPiSM 24 kwietnia 2023 organizowała dla studentów kierunku Europeistyka spotkanie z wiodącymi ekspertami Krajowej Izby Gospodarczej. Na spotkaniu zostały poruszone bardzo aktualne i ważne pytania na temat rozwoju i wspierania małych i średnich przedsiębiorstw w Polsce, o problemach, które MŚP napotykają w ciągu ostatnich 4 lat, również dofinansowanie różnych projektów ze strony UE. Na spotkaniu obecni byli specjaliści, którzy mają ogromne doświadczenie i reprezentują Polskę na rynku wewnętrznym UE.

W spotkaniu udział wzięli:

Pan Przemysław Ruchlicki – Specjalista, Ekspert prawno-gospodarczy, Biuro Polityki Gospodarczej KIG – Instytucjonalne wsparcie przedsiębiorców, projekty i fundusze europejskie oraz fundusze z polskich środków publicznych.

Pan Piotr Soroczyński – Główny Ekonomista KIG – perspektywy dla światowej gospodarki, polska gospodarka na tle gospodarki globalnej.

Dyskusję moderował Pan  Doradca Gabinetu Prezesa KIG.