Spotkanie studentów WNPiSM w Krajowej Izbie Gospodarczej

Koncert z cyklu Polityki Dźwięku pt. „Mickiewicz w muzycznym salonie”
8 maja, 2026
Sympozjum imienia Ministra Krzysztofa Skubiszewskiego pt. „Polska wobec samodzielności strategicznej Europy”
8 maja, 2026

polski

Spotkanie studentów WNPiSM w Krajowej Izbie Gospodarczej

6 maja 2026 roku odbyło się spotkanie studentów WNPiSM w Krajowej Izbie Gospodarczej w Warszawie. Tematem spotkania był: „Rozwój Małego i Średniego Biznesu w Polsce: analiza,  problemy, perspektywy i wsparcie”.  Informacje o Krajowej Izbie Gospodarczej przedstawił Michał Konwicki, który jest doradcą Prezesa KIG. Dr Jerzy Kwieciński (pierwszy Wiceprezes KIG) opowiedział o wspieraniu małych i średnich przedsiębiorstw w UE i Polsce. Wykład  prognozie rozwoju sytuacji gospodarczej wygłosił Główny Ekonomista KIG Piotr Soroczyński. Na koniec spotkania odbyła się dyskusja z studentami. Studenci zadali wiele ważnych pytań przedstawicielom Krajowej Izby Gospodarczej.Ze strony Krajowej Izby Gospodarczej zaoferowano naszym studentom miejsca do staży.

X