Spotkanie szkoleniowe dedykowane dla Straży Akademickiej UW

Wykład otwarty prof. André Pereira Matosa z Portucalense University pt. The European Union as a global actor: promotion of democracy, Human Rights and culture
4 maja, 2023
Wykład „Facing China: The Prospect for War and Peace”
10 maja, 2023

Dnia 27 kwietnia 2023 roku w pracowni badań fokusowych mieszczącej się w Gmachu Audytoryjnym WNPiSM odbyło się spotkanie szkoleniowe dedykowane dla Straży Akademickiej Uniwersytetu Warszawskiego. W spotkaniu wzięli także udział przedstawiciele administracji centralnej Uniwersytetu Warszawskiego, Policji oraz Służby Ochrony Państwa. Podczas spotkania uczestnicy mieli okazję omówić zagadnienia związane z bezpieczeństwem imprez masowych.

Wydział Nauk Politycznych i Studiów Międzynarodowych jest ściśle związany z dyscypliną nauk o bezpieczeństwie i administracji, dlatego z dużym zaangażowaniem inicjuje i wspiera przedsięwzięcia związane z tematyką bezpieczeństwa na UW.

Na potrzeby prezentacji kluczowych zagadnień zastosowano posiadany przez Wydział Symulator działań podmiotów odpowiedzialnych za bezpieczeństwo imprez masowych, którego najnowocześniejsza w Polsce wersja została dostarczona przez firmę ETC-PZL A.I.