Seminarium
Seminarium z prof. Irene Herrmann z Uniwersytetu Genewskiego, pt. Philanthropy and Humanitarianism: Different Faces of Solidarity?
17 lutego, 2025
Stypendium na Start – III edycja
20 lutego, 2025

pl

Uniwersytet Warszawski ogłosił właśnie uruchomienie Serwisu Naukowego UW – portalu, na którym codziennie publikowane będą informacje dotyczące badań prowadzonych na warszawskiej uczelni. Teksty zawierają opisy badanych zjawisk wraz ze wskazaniem naukowców odpowiedzialnych za projekt.

Serwis ma na celu przybliżenie społeczeństwu osiągnięć i projektów badawczych realizowanych przez ekspertki i ekspertów z naszej uczelni. Teksty są skierowane przede wszystkim do popularyzatorów i miłośników nauki oraz dziennikarzy.

  • Istotne jest, aby promować naukę, a nie pseudonaukę. Ważne, aby informacje przekazywane do mediów, szczególnie te dotyczące nauki, były precyzyjne i skupiały się na najistotniejszych aspektach omawianych zagadnień. Chcemy opowiadać o tym, czym zajmują się nasi naukowcy i jak ich badania wpływają na rzeczywistość — podkreśla prof. dr hab. Zygmunt Lalak, prorektor UW ds. badań. 
  • Proces badawczy to ciągłe stawianie pytań, formułowanie hipotez, zbieranie danych, ich analiza i weryfikacja. To elementy codzienności każdego badacza, które często pozostają niewidoczne — tłumaczy Jacek Sztolcman, kierownik Centrum Współpracy i Dialogu Uniwersytetu Warszawskiego, które jest odpowiedzialne za koncepcję oraz realizację projektu. – Nasz cel to ukazanie niezwykłych naukowców i naukowczyń z Uniwersytetu Warszawskiego, ich pasji, inspirujących badań oraz innowacyjnych projektów — dodaje.

Nowe materiały będą pojawiać się codziennie na stronie Serwisu Naukowego UW. Uniwersytet Warszawski zachęca do śledzenia serwisu oraz do korzystania z publikowanych w nim informacji. 

Kontakt:


Serwis Naukowy Uniwersytetu Warszawskiego
Email: redakcja@cwid.uw.edu.pl
Web: serwisnaukowy.uw.edu.pl

X