Seminarium
Webinarium naukowe pt: „Kultura Antypolityki. Doświadczenia polskie i badania komparatystyczne”
30 listopada, 2022
Uroczystość odsłonięcia tablicy pamiątkowej Wojciecha B. Jastrzębowskiego
30 listopada, 2022

W dniu 24 listopada 2022 roku została zawarta umowa o współpracy pomiędzy Wydziałem Nauk Politycznych i Studiów Międzynarodowych Uniwersytetu Warszawskiego a II Liceum Ogólnokształcącym z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Stefana Batorego w Warszawie. Umowa została podpisana przez Dziekana WNPiSM Pana dr hab. Daniela Przastka oraz Dyrektor II Liceum im. Stefana Batorego Panią Barbarę Kordas.

Podstawowym celem współpracy jest kształcenie uczniów w kierunku nabywania umiejętności posługiwania się metodami naukowymi, upowszechnianie wiedzy w zakresie nauk o polityce, stosunków międzynarodowych, polityki społecznej, administracji oraz nauki o bezpieczeństwie. W ramach współpracy Wydział Nauk Politycznych i Studiów Międzynarodowych umożliwi uczniom i kadrze pedagogicznej Liceum udział w wybranych uroczystościach i wydarzeniach naukowych organizowanych na Uniwersytecie Warszawskim, jak również przeprowadzi dedykowane zajęcia.

Pierwszym działaniem, które zostanie przeprowadzone w dniu 19 grudnia 2022 roku dla uczniów Liceum będą warsztaty organizowane przez Katedrę Socjologii Polityki i Marketingu Politycznego WNPiSM UW „Badania neurobiologiczne w naukach społecznych”. W trakcie warsztatów zostanie m.in. zaprezentowany pozyskany przez Wydział sprzęt oraz oprogramowanie do badań neurobiologicznych.

Koordynatorem współpracy z Liceum w ramach Wydziału jest dr Robert Staniszewski.