Wizyta studyjna pracowników CE UW i WNPiSM UW w Serbii

Konferencja Pomiędzy wojną w Ukrainie, a wyborami parlamentarnymi w Polsce / 25 września 2023
19 września, 2023
Nagrodzeni. Święto Uniwersytetu Warszawskiego na WNPiSM!
29 września, 2023

W dniach 18-23 września br. odbyła się wizyta studyjna pracowników CE UW i WNPiSM UW w Serbii. Głównym celem przedsięwzięcia było nawiązanie szeroko rozumianej współpracy akademickiej pomiędzy jednostkami UW a prestiżowymi instytucjami naukowo-badawczymi w Serbii. W ramach wizyty odbyła się międzynarodowa konferencja naukowa na Uniwersytecie  Belgradzkim oraz spotkania z licznymi przedstawicielami serbskiego świata nauki, a także spotkanie z Ambasadorem RP w Serbii, Panem Rafałem Perlem.

Wizyta odbyła się w ramach grantu Inicjatywa Doskonałości Uczelnia Badawcza (IDUB) uzyskanego przez CE UW w ramach Działania II.1.2. Nawiązywanie i wzmacnianie współpracy z partneramistrategicznymi – Program wizyt w strategicznych instytucjach partnerskich.

Z naszego Wydziału w rozmowach uczestniczyli: Marko Babić, Spasimir Domaradzki oraz Jacek Wojnicki.