Wykład prof. Romana Kuźniara pt. Zachód w obliczu końca? | 26.03.2018 r.

Rola broni jądrowej w obecnym systemie bezpieczeństwa globalnego. Deja vu?
27 lutego, 2018
PEACER DAY, Seminarium “Security and Peace Studies” z prof. Cris Toffolo, Northeastern Illinois University, Chicago, Erasmus + | 12.04.2018
12 kwietnia, 2018

Międzywydziałowa Komisja Spraw Europejskich działająca przy Polskiej Akademii Umiejętności w Krakowie oraz  Wydział II Historyczno-Filozoficzny zaprasza na posiedzenie naukowe, podczas którego prof. dr hab. Roman Kuźniar przedstawi wykład:

Zachód w obliczu końca?

Wydarzenie odbędzie się 26 marca (poniedziałek) 2018 roku, o godz. 16:15, w Małej Auli PAU, przy ul. Sławkowskiej 17 w Krakowie.

Międzywydziałowa Komisja Spraw Europejskich działa przy Polskiej Akademii Umiejętności w Krakowie od r. 2003. Głównym celem Komisji jest organizowanie, w miarę regularnie, dyskusji mających na celu sprecyzowanie poglądów na temat przyszłego kształtu Europy i roli, jaką w tym procesie może odegrać Polska. Pragniemy, aby te debaty, wolne od uwikłań w bieżące sprawy polityczne, były ważnym elementem w kształtowaniu obywatelskiej świadomości.

W ostatnich 10-ciu latach miało miejsce 65 takich spotkań z udziałem wybitnych naukowców, polityków, działaczy społecznych (spis referatów można znaleźć na stronach www, większość z nich opublikowano w zeszytach prac Komisji).

X