Шановні студенти, громадяни України!
23 kwietnia, 2022
Webinar: AUKUS i QUAD czyli bezpieczeństwo po amerykańsku
25 kwietnia, 2022

22 kwietnia odbył się na terenie kampusu głównego Dzień Otwarty Uniwersytetu Warszawskiego. Pierwszy raz od 3 lat kandydaci na studia mieli możliwość uczestniczyć w wydarzeniu stacjonarnie. Na wszystkich zainteresowanych czkało mnóstwo atrakcji. Przy Wydziale Historycznym powstała wielka hala targowa, gdzie wystawiały się uniwersyteckie wydziały oraz inne jednostki UW. Nasz wydział na stoisku reprezentowało łącznie prawie 20 studentek i studentów WNPISM różnych kierunków studiów (w tym osoby anglojęzyczne). Przy pomocy pracowników sekcji promocji i komunikacji przygotowali stoisko naszego Wydziału, które cieszyło się ogromną popularnością wśród odwiedzających.

Przez cały dzień nasi goście, wśród których większość stanowili tegoroczni maturzyści, mogli nie tylko odwiedzać halę targową, ale również zwiedzić Uniwersytet, odpocząć w specjalnie wydzielonych strefach, posilić się w Food Trackach, a także przyjść na dedykowane spotkania informacyjne.

O godz. 11.00 odbyło się spotkanie WNPISM w Auli Baszkiewicza przeznaczone dla kandydatów chcących studiować w języku polskim. W jego trakcie wystąpienia mieli Dziekan dr hab. Daniel Przastek, Prodziekan ds. studenckich dr hab. Maciej Raś oraz para prowadzących mgr Jakub Nowotarski oraz Karolina Molska z sekcji promocji i komunikacji. Po prezentacji Wydziału był czas na pytania kandydatów, na które odpowiadali będący w komplecie kierownicy studiów. O ogromnym zainteresowaniu świadczy fakt, że nasza największa sala była wypełniona po brzegi, a ostatni zainteresowani musieli siedzieć na schodach.

Podobne spotkanie odbyło się o godz. 13.00. Tym razem na sali zgromadzili się kandydaci zainteresowani studiami w języku angielskim. Na spotkaniu oprócz pracowników sekcji promocji obecne były Panie Kierownik studiów anglojęzycznych – dr hab. Dorota Heidrich oraz dr Jadwiga Nadolska.

Całe wydarzenie zakończyło się o godz. 16.00.