Akademickie spojrzenia: konwersatorium Actualité critique européenne 26/10/2021

20 października, 2021

Akademickie spojrzenia: konwersatorium Actualité critique européenne 26/10/2021

Le séminaire Actualité critique européenne 26/10/2021

Ośrodek Kultury Francuskiej i Studiów Frankofońskich UW, Wydział Nauk Politycznych i Studiów Międzynarodowych UW oraz Wydział Filozofii UW we współpracy z École Normale Supérieure Paris zapraszają na spotkanie w ramach cyklu Akademickie spojrzenia: konwersatorium Actualité critique européenne.

Krajobraz polityczny w Niemczech po wyborach do Bundestagu z 26 września 2021 r.

dr hab. Aleksandra Kruk, prof. ucz. (Katedra Systemów Politycznych, Teorii Polityki i Administracji w Instytucie Nauk o Polityce i Administracji Uniwersytetu Zielonogórskiego)

dr Agnieszka Łada-Konefał (Deutsches Polen-Institut w Darmstadt)

26.10.2021 wtorek, godz. 16.45-18.15

Spotkanie, w języku polskim, odbędzie się w formie hybrydowej.

Wydział Filozofii UW, ul. Krakowskie Przedmieście 3, sala nr 4

On-line : https://us02web.zoom.us/j/86327225615 Meeting ID: 863 2722 5615

Informujemy, że spotkanie jest rejestrowane. Nagranie będzie wykorzystane w celach naukowych. Udział w spotkaniu jest równoznaczny z wyrażeniem zgody.

Prosimy o przestrzeganie zaleceń sanitarnych obowiązujących na UW.

Więcej informacji: https://okf.uw.edu.pl/akademickie-spojrzenia-konwersatorium-actualite-critique-europeenne-26-10-2021/

Dr hab. Aleksandra Kruk, prof. Uniwersytetu Zielonogórskiego – doktor hab. nauk społecznych w zakresie nauk o polityce, kierownik Katedry Systemów Politycznych, Teorii Polityki i Administracji w Instytucie Nauk o Polityce i Administracji na Uniwersytecie Zielonogórskim.  Przewodniczy Oddziałowi Polskiego Towarzystwa Nauk Politycznych w Zielonej Górze. Autorka książek „Konferencje Monachijskie ds. Bezpieczeństwa 2009-2019”, „Wolna Partia Demokratyczna po zjednoczeniu Niemiec (1990-2013)”, „Hans-Dietrich Genscher w polityce wewnętrznej i zagranicznej RFN w latach 1969-1992”.

Dr Agnieszka Łada-Konefał – wicedyrektor Deutsches Polen-Institut w Darmstadt, do grudnia 2019 roku dyrektor Programu Europejskiego i starszy analityk Instytutu Spraw Publicznych w Warszawie. Doktor nauk humanistycznych w zakresie nauk o polityce Uniwersytetu Warszawskiego. Studiowała nauki polityczne w Warszawie i Berlinie oraz psychologię organizacji w Dortmundzie. Jest wiceprzewodniczącą Rady Nadzorczej Fundacji Krzyżowa dla Porozumienia Europejskiego. Specjalizuje się w następujących zagadnieniach: Niemcy i stosunki polsko-niemieckie, polska polityka zagraniczna i europejska, postrzeganie Polaków za granicą i obcokrajowców w Polsce.

———-

Le Centre de civilisation française et d’études francophones de l’Université de Varsovie, la Faculté de sciences politiques et d’études internationales de l’Université de Varsovie ainsi que la Faculté de philosophie de l’Université de Varsovie en coopération avec l’École Normale Supérieure rue d’Ulm vous invitent à la rencontre dans le cadre du séminaire d’Actualité critique européenne.

Le paysage politique en Allemagne après les élections au Bundestag du 26 septembre 2021

prof. Aleksandra Kruk (Département de systèmes politiques, théorie politique et administration de l’Institut de sciences politiques et d’administration de l’Université de Zielona Góra)

dr Agnieszka Łada-Konefał (Deutsches Polen-Institut à Darmstadt)

le mardi 26/10/2021, 16h45-18h15

La rencontre, en polonais, se tiendra sous forme hybride.

Faculté de philosophie de l’Université de Varsovie, 3 rue Krakowskie Przedmieście, salle nº4

En ligne : https://us02web.zoom.us/j/86327225615 Meeting ID: 863 2722 5615

Veuillez noter que la réunion est enregistrée. L’enregistrement sera utilisé à des fins scientifiques. La participation à la rencontre équivaut à donner son consentement.

Veuillez respecter les règles du régime sanitaire en vigueur à l’Université de Varsovie.

Plus d’informations : https://okf.uw.edu.pl/fr/le-seminaire-actualite-critique-europeenne-26-10-2021/