Konsultacje dla studentów z prof. Visentinem Stefano
31 sierpnia, 2022
Grzebyk Patrycja dr hab.
prof. P. Grzebyk członkiem Zarządu Europejskiego Stowarzyszenia Prawa Międzynarodowego
6 września, 2022

Uprzejmie informujemy, że w prestiżowym czasopiśmie „Journal of Nanotechnology Research” (ISSN 2688-8521) ukazał się artykuł naukowy autorstwa Aleksandra Żołnierskiego, Wiesława Cetery, Dariusza Jarugi, Jana Grzegorka i Grzegorza Sowuli pt. „Graphene and its Applications. Study on The Development Trends in Research and on the Implementation Potential using Big Data and Information Refining Methods”. W artykule przedstawiono wyniki badań trendów rozwojowych dla technologii grafenowych oraz zastosowań tego materiału. Badania dotyczące wykorzystania grafenu są dynamicznie rozwijającą się dziedziną nanotechnologii. W badaniu wykorzystano statystyczną analizę informacji, metody analityczne z wykorzystaniem narzędzi big data oraz algorytmy oparte na uczeniu maszynowym. Opracowana metodologia jest pochodną badań prowadzonych w projekcie IKONA*.
Czasopismo „Journal of Nanotechnology Research” jest recenzowanym dwumiesięcznikiem internetowym (Impact Factor 1.2), publikuje w otwartym dostępie oryginalne artykuły naukowe, metodologie oraz wyniki badań.
Link do artykułu: https://fortunepublish.com/articles/10.26502.jnr.2688-85210034.pdf
Artykuł jest drugim materiałem autorstwa tego zespołu popularyzującym wyniki badań prowadzonych w projekcie IKONA*. Pierwszy tekst ukazał się w czasopiśmie „Journal of Big Data” (Impact Factor 11.09)
*Projekt IKONA – „Identyfikacja, KOlekcjonowanie i oceNA nieprzyjaznych operacji dezinformacyjnych w cyberprzestrzeni, prowadzonych w oparciu o narzędzia teleinformatyczne” współfinansowany przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju w ramach Programu Badań Naukowych i Prac Rozwojowych „CyberSecIdent – Cyberbezpieczeństwo i e-Tożsamość”. Beneficjenci: Centrum Rafinacji Informacji Sp. z o.o. (spin-off UW) i Uniwersytet Warszawski – Wydział Nauk Politycznych i Studiów Międzynarodowych. Całkowita wartość projektu: 7.926.959 PLN; wartość dofinansowania: 6.605.669 PLN. Numer umowy: CYBERSECIDENT/489281/IV/NCBR/2021. Okres realizacji: 01.09.2021 r. – 30.06.2024 r.