Konferencja „Culture, Infrastructure and Mobility” na Uniwersytecie Sofijskim

dr Iuliia Eremenko odbyła wyjazd studyjny w Zamościu
2 października, 2023
Prezentacja dr Iulii Eremenko na warsztatach Centrum Studiów Metropolitalnych Georga Simmla
12 grudnia, 2023

plen

Dr Iuliia Eremenko, adiunkt na Wydziale Nauk Politycznych i Studiów Międzynarodowych na Uniwersytecie Warszawskim, wygłosiła referat na konferencji „Culture, Infrastructure and Mobility” na Uniwersytecie Sofijskim, która odbyła się w dniach 9-11 października. W swoim wystąpieniu pt. „Local Expertise and Decision-making in World Heritage Cities in Poland: Tram Line Closure and Heritage Preservation”, dr Eremenko omówiła wyzwania związane z równoważeniem rozwoju miejskiego z ochroną dziedzictwa w polskich miastach. Badanie, przeprowadzone w ramach grantu „Lokalni eksperci w polskich i niemieckich miastach wpisanych na listę światowego dziedzictwa: zrozumienie ich roli w poliśrodkowym zarządzaniu miejscami dziedzictwa” (projekt 2021/43/P/HS5/02926), otrzymało współfinansowanie z Narodowego Centrum Nauki oraz programu ramowego Unii Europejskiej w zakresie badań naukowych i innowacji Horyzont 2020 na podstawie umowy nr 945339 w ramach działań „Maria Skłodowska-Curie”. Jej wkład stanowił świadectwo znaczenia rozumienia i radzenia sobie z wyjątkowymi wyzwaniami, przed którymi stoją miasta wpisane na listę światowego dziedzictwa we współczesnym rozwoju miejskim.