Cztery seminaria pt. „The Biden Administration and U.S. Global Strategy”

Konkurs na najlepszego studenta zagranicznego w Polsce INTERSTUDENT 2021
13 stycznia, 2021
Festiwal „Imagining the future”
14 stycznia, 2021

plen

Katedra Studiów Regionalnych i Globalnych WNPISM zaprasza na cykl seminariów online nt.:

The Biden Administration and U.S. Global Strategy:

– Perspectives on Transatlantic Relations, 21 stycznia (czwartek), 17.00-19.00 CET (PROGRAM)

– Perspectives on the US and the Indo-Pacific Region, 22 stycznia (piątek), 9.30-11.30 CET (PROGRAM)

– Perspectives on the US and Latin America, 25 stycznia (poniedziałek), 17.00-19.00 CET (PROGRAM)

– Perspectives on the US and the Middle East, 26 stycznia (wtorek), 15.00-17.00 CET (PROGRAM)

Wszystkie cztery seminaria będzie można obejrzeć na żywo na kanale Wydziału na YouTube: http://bit.ly/2XBHJxf
Dla osób uczestniczących w wydarzeniu będzie także możliwość zadawania pytań za pomocą czatu w serwisie YouTube.

W ramach seminariów badacze z uczelni m.in. z Unii Europejskiej, USA, Wielkiej Brytanii, Indii, Izraela, Japonii, Australii, Meksyku, Brazylii, Nowej Zelandii będą dyskutować o możliwych zmianach w polityce nowej administracji prezydenckiej w Stanach Zjednoczonych wobec poszczególnych regionów. Paneliści przedstawią krótkie komentarze z własnej regionalnej perspektywy, w odpowiedzi na poniższe pytania:

a) jaki jest aktualny stan stosunków USA z danym regionem?

b) jakie jest obecne postrzeganie roli USA w danym regionie i jakie są oczekiwania państw tego regionu wobec nowej administracji Joe Bidena?

c) jakich zmian ze strony nowej administracji Bidena można spodziewać się w amerykańskiej polityce zagranicznej wobec danego regionu i na ile będzie się ona różniła od podejścia stosowanego przez administrację Donalda Trumpa?

Po części wprowadzającej odbędą się dyskusje z udziałem wszystkich uczestników seminarium.

Seminaria organizowane są przez Katedrę Studiów Regionalnych i Globalnych WNPiSM we współpracy z:

• Centre for Strategic Studies, Victoria University of Wellington;
  • National Security Studies Center, University of Haifa;
  • Centro de Investigación y Docencia Económicas, México;
  • Department of North American Studies, Faculty of Social Sciences, Charles University;
  • Polish European Academic Center for Exchange and Research – PEACER at Northeastern Illinois University in Chicago

Koordynatorzy wydarzenia: dr hab. Jakub Zajączkowski, dr Aleksandra Jarczewska

Seminaria prowadzone będą w języku angielskim.