Debata: Ład chiński czy ład z Chinami? – Góralczyk, Miszczak, Haliżak, Pyffel

Wykłady z wos-u dla maturzystów
4 kwietnia, 2022
Webinarium: Wymiary tożsamości w świecie arabskim
8 kwietnia, 2022

Szanowni Państwo,

serdecznie zapraszamy na debatę, która odbędzie się w Gmachu Audytoryjnym  w sali 303 na 3. piętrze w dniu 12 kwietnia br. (wtorek) o godzinie 17:30.

Udział w dyskusji wezmą:

• prof. Bogdan Góralczyk – politolog i sinolog, profesor i poprzedni dyrektor Centrum Europejskiego UW. Były ambasador RP na Filipinach, w Tajlandii oraz w dawnej Birmie w latach 2003-2008. Współpracownik Nowej Konfederacji i patron Działu Azjatyckiego NK, autor m.in. “Nowy długi marsz. Chiny ery Xi Jinpinga”;
  • prof. Edward Haliżak – badacz stosunków międzynarodowych i azjanista. W latach 1991-2016 Dyrektor Instytutu Stosunków Międzynarodowych WDiNP UW. Założyciel Polskiego Towarzystwa Międzynarodowego, redaktor naukowy “Geoekonomii”;
  • prof. Krzysztof Miszczak – sinolog i niemcoznawca. Kierownik Zakładu Bezpieczeństwa Międzynarodowego SGH. Radca generalny w KPRM (2013-2020). Od 2021 radca generalny w Sejmie RP;
  • Radosław Pyffel – kierownik studiów “Biznes chiński” w Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie. Poprzednio przedstawiciel Polski i alternate director w Azjatyckim Banku Inwestycji Strukturalnych (AIIB). Patron Działu Azjatyckiego NK. Autor “Biznes w Chinach. Jak odnieść sukces w chińskim świecie”.

Wstęp do dyskusji wygłoszą prof. Jakub Zajączkowski (kierownik Katedry Studiów Regionalnych i Globalnych WNPiSM UW) oraz Jarosław Walkowicz (koordynator działu wydarzeń Nowej Konfederacji).
Dyskusje moderować będzie dr Bogusław Zaleski z Katedry Studiów Regionalnych i Globalnych WNPiSM UW.

Ze względu na ograniczenia związane z wielkością sali obowiązuje kolejność przybycia na miejsce. Debata będzie również nagrana i opublikowana na kanale YouTube Nowej Konfederacji.

Współorganizatorzy: Katedra Studiów Regionalnych i Globalnych na Wydziale Nauk Politycznych i Studiów Międzynarodowych UW, Nowa Konfederacja oraz Centrum Europejskie UW.