Debata: Ład chiński czy ład z Chinami? – Góralczyk, Miszczak, Haliżak, Pyffel

Wykłady z wos-u dla maturzystów
4 kwietnia, 2022
Webinarium: Wymiary tożsamości w świecie arabskim
8 kwietnia, 2022

pl

Szanowni Państwo,

serdecznie zapraszamy na debatę, która odbędzie się w Gmachu Audytoryjnym  w sali 303 na 3. piętrze w dniu 12 kwietnia br. (wtorek) o godzinie 17:30.

Udział w dyskusji wezmą:

  • prof. Bogdan Góralczyk – politolog i sinolog, profesor i poprzedni dyrektor Centrum Europejskiego UW. Były ambasador RP na Filipinach, w Tajlandii oraz w dawnej Birmie w latach 2003-2008. Współpracownik Nowej Konfederacji i patron Działu Azjatyckiego NK, autor m.in. “Nowy długi marsz. Chiny ery Xi Jinpinga”;
  • prof. Edward Haliżak – badacz stosunków międzynarodowych i azjanista. W latach 1991-2016 Dyrektor Instytutu Stosunków Międzynarodowych WDiNP UW. Założyciel Polskiego Towarzystwa Międzynarodowego, redaktor naukowy “Geoekonomii”;
  • prof. Krzysztof Miszczak – sinolog i niemcoznawca. Kierownik Zakładu Bezpieczeństwa Międzynarodowego SGH. Radca generalny w KPRM (2013-2020). Od 2021 radca generalny w Sejmie RP;
  • Radosław Pyffel – kierownik studiów “Biznes chiński” w Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie. Poprzednio przedstawiciel Polski i alternate director w Azjatyckim Banku Inwestycji Strukturalnych (AIIB). Patron Działu Azjatyckiego NK. Autor “Biznes w Chinach. Jak odnieść sukces w chińskim świecie”.

Wstęp do dyskusji wygłoszą prof. Jakub Zajączkowski (kierownik Katedry Studiów Regionalnych i Globalnych WNPiSM UW) oraz Jarosław Walkowicz (koordynator działu wydarzeń Nowej Konfederacji).
Dyskusje moderować będzie dr Bogusław Zaleski z Katedry Studiów Regionalnych i Globalnych WNPiSM UW.

Ze względu na ograniczenia związane z wielkością sali obowiązuje kolejność przybycia na miejsce. Debata będzie również nagrana i opublikowana na kanale YouTube Nowej Konfederacji.

Współorganizatorzy: Katedra Studiów Regionalnych i Globalnych na Wydziale Nauk Politycznych i Studiów Międzynarodowych UW, Nowa Konfederacja oraz Centrum Europejskie UW.

Matura z wos-u coraz bliżej, dlatego z ogromną radością ogłaszamy kolejną edycję „WNPiSM uczy WOS-u nocą”. Jest to jedyny w swoim rodzaju maturalny kurs wos-u, który organizujemy już 16 raz!

Dwudniowy kurs obejmujący wszystkie najważniejsze tematy pozwoli Ci na szybką i efektywną powtórkę materiału przed egzaminem.

Unikatowa możliwość wieczorno-nocnej nauki na kampusie głównym, z pewnością dodatkowo zmotywuje Cię do nauki i stworzy niepowtarzalną atmosferę!

Kto będzie obecny?

  • Wykładowcy WNPiSM UW o europejskiej renomie powtórzą z Wami najważniejsze zagadnienia potrzebne na maturze z WOS-u
  • Spotkacie się z przedstawicielami Samorządu Studentów, którzy wprowadzą Was w studencki klimat

Miejsce kursu:

  • Stara Biblioteka Uniwersytetu Warszawskiego, ul. Krakowskie Przedmieście 26/28 (kampus centralny UW)

Termin:

  • 23.04.2024 20:00-02:00
  • 24.04.2024 20:00-02:00

UWAGA – OBOWIĄZUJE REJESTRACJA!

SZCZEGÓŁOWY PROGRAM ZOSTANIE OPUBLIKOWANY WKRÓTCE

X