Delegacja projektu „Eurasian Insights; Strengthening Indo-Pacific Studies” w New Delhi

Inauguracja roku dla studentów anglojęzycznych
30 września, 2022
Tydzień Noblowski na UW
3 października, 2022

Delegacja projektu „Eurasian Insights; Strengthening Indo-Pacific Studies” pod kierownictwem dr Barbary Kratiuk, w składzie: dr Aleksandra Jaskólska, dr Karina Jędrzejowska i dr Anna Wróbel oraz Ambasador Tomasz Łukaszuk przebywała w New Delhi w dniach 21-27 września 2022. Podczas pobytu odbyło się szereg spotkań.

W poniedziałek 26 września dr Barbara Kratiuk i dr Aleksandra Jaskólska odbyły spotkanie z zespołem z Routeldge Taylor & Francis  aby porozmawiać o wspólnych projektach  wydawniczych oraz, przede wszystkim, o Handbook of Indo-Pacific Studies, który bęzie wydany w formule open acess do końca 2022 roku. Publikacja Handbooka jest jednym z celów prokjektu EISIPS Handbook of Indo-Pacific Studies (pod redakcją dr Kratiuk, Dr Jaskólskiej, dr van den Bosch oraz Prof Yoichiro Sato) będzie pierwszą książką wydaną w ramach nowej serii Routledge o Indo-Pacyfiku.

Również 26 września Dr Aleksandra Jaskólska wraz z dr Rafałem Wiśniewskim z UAM odbyła spotkanie na BIMTECH(Birla Institute of Management Technology) z którym WNPiSM współpracuje od 2011 roku. W spotkaniu udział wzięli zarówno badacze jak i studenci, którzy  sązainteresowanymi pracą naukową lub wymianą.  Dr Aleksandra Jaskólska i dr Rafał Wiśniewski wzięli także udział w seminarium pt „India-EU opportunites and challenges in the 21st century”.

W tym czasie Dr Karina Jędrzejowska, Dr Anna Wróbel oraz Dr hab Przemysław Osiewicz z UAM odbyli w Centre for Canadian, US and Latin American Studies (School of International Studies JNU) seminarium „US and EU perpective on Russian-Ukraine Conflict”w którym uczestniczyli również prof. Chintamani Mahapatra, były rektor JNU oraz oraz prof. Arvind Kumar.

Natomiast 27 września delegacja EISIPS wybrała się do O.P.Jindal, najlepszej prywatnej uczelni w Indiach, z którą WNPiSM współpracuje od 2012 roku. Tam odbyło się spotkanie z wykładowcami i studentami. Delegacja rozmawiała również z władzami uniwersytetu na temat możliwości wspólnym publikacji, aplikacji o grany międzynarodowe oraz uruchomienie programu podwójnego dyplomu.

Delegacja projektu EISIPS 27 września odbyła także spotkanie w Indian Council for Cultural Relations z Prezydentem organizacji, Dr Vinay Sahasrabuddhe. Rozmawialiśmy o znaczeniu Indo-Pacyfiku dla relacji Polski z Indiami oraz możliwości współpracy. W spotkaniu uczestniczył także Ambasador RP w Indiach dr hab. Adam Burakowski.

Wyjazd wspólnej delegacji UW i UAM był sfinansowany przez projekt Eurasian Insights: Strengthening Indo-Pacific Studies w ramach Akcji KA2 Strategic Partnerships Erasmus +. Liderem projektu jest Uniwersytet Warszawski, a jest on realizowany na Wydziale Nauk Politycznych i Studiów Międzynarodowych. Koordynatorem projektu jest dr Barbara Kratiuk.

WNPISM realizuje strategię aktywnej współpracy z uczelniami i instytucjami regionu Azji Południowo-Wschodniej, wpisując się w strategiczne cele realizowane przez polską dyplomację.

Dziękujemy wszystkim za owocne rozmowy, spotkania i poświęcony czas!