Woke, racialization, cancel Culture, etc: renewed semantic and political fights
9 kwietnia, 2022
63 Finał Olimpiady Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym
11 kwietnia, 2022

W dniach 5-9 kwietnia, delegacja Wydziału w składzie: Dziekan – dr hab. Daniel Przastek, Prodziekan dr hab. Maciej Raś, Pełnomocnik Dziekana ds. międzynarodowych projektów badawczych i współpracy z zagranicą dr hab. Jakub Zajączkowski, dr Łukasz Gołota z Katedry Studiów Regionalnych i Globalnych, Pełnomocnik Dziekana ds. rekrutacji mgr Linda Masalska oraz kierownik sekcji promocji i komunikacji mgr Jakub Nowotarski, przebywała w Kazachstanie.

W dniu 6 i 7 kwietnia odbyły się rozmowy dwustronne z przedstawicielami Al Farabi Kazakh National University. Wśród nich była Prorektor Aliya Masalimovą Rmgazinova.  Podczas obrad dyskutowana była możliwość m. in. uruchomienia podwójnego dyplomu, udziału pracowników i studentów w konferencjach i wydarzeniach organizowanych przez obie instytucje, wymiany akademickiej oraz kooperacji na poziomie wydziałowych czasopism.

Al Farabi Kazakh National University w najnowszym rankingu QS znajduje się w drugiej setce najlepszych Uniwersytetów na świecie. Podczas wizyty podpisana została umowa (Memorandum of Understanding) między naszymi uczelniami. Dzięki niej już wkrótce pracownicy oraz studenci będą mieli nowe możliwości m. in. wyjazdów oraz publikowania w czasopismach.

Link do relacji Uniwersytetu Al Farabi: TUTAJ

Następnie nasi pracownicy przenieśli się do stolicy kraju – Nur Sułtan, gdzie w kolejnych dniach odbywali spotkania z władzami Gumilyov Eurasian National University. Stronie gospodarzy przewodniczył Erkin Ungarbayev, wicekanclerz ds. Akademickich.

Link do relacji Uniwersytetu Euroazjatyckiego: TUTAJ