Dr hab. Hanna Schreiber otrzymała Medal św. Krzysztofa

Prof. dr hab. Jolanta Itrich-Drabarek została wybrana członkinią Rady Doskonałości Naukowej
5 października, 2023
Jubileusz z okazji 70 urodzin prof. Stanisława Bielenia
5 października, 2023

pl

Miło nam poinformować, że dr hab. Hanna Schreiber otrzymała 3.10.2023 r. od Muzeum Krakowa Medal św. Krzysztofa za wieloletnią współpracę i zasługi w dziedzinie badań i działań na rzecz ochrony niematerialnego dziedzictwa kulturowego, w tym zwłaszcza w uznaniu za prowadzone prace nad niezwykle ważnym dla Muzeum Krakowa wnioskiem o wpisanie szopkarstwa krakowskiego na Listę reprezentatywną niematerialnego dziedzictwa kulturowego ludzkości UNESCO.

W uroczystości wręczenia medalu brali m.in.  udział prezydent miasta Krakowa Jacek Majchrowski, dyrektor Muzeum Krakowa Michał Niezabitowski, przewodniczący Rady Muzeum Krakowa Profesor Jacek Purchla, przewodniczący Stałej Konferencji Dyrektorów Muzeów Krakowskich Jacek Górski, przewodniczący Rady Miasta Krakowa oraz przewodnicząca Komisji Kultury Rady Miasta Krakowa. Zob.:

Profesor Schreiber odebrała tę nagrodę tuż po powrocie z miesięcznego pobytu badawczego we wrześniu w Indiana University, Ostrom Workshop, gdzie przebywała prowadząc badania nad koncepcjami noblistki Elinor Ostrom i ich zastosowaniem do badania globalnych reżimów dziedzictwa kulturowego. W trakcie swojego pobytu w USA miała także dwa wystąpienia, podczas których prezentowała wyniki badań prowadzonych w ramach grantu Sonata 15. Pobyt prof. Schreiber w USA odbywał się na zaproszenie i był finansowany przez Ostrom Workshop.

Był to drugi pobyt prof. Schreiber w tym ośrodku.

X