VII zjazd w ramach Studiów Podyplomowych dla Funkcjonariuszy Straży Granicznej
19 października, 2023
Wizyta prof. Zbigniewa Lasocika w Przedstawicielstwie Flandrii, Ambasady Belgii w Polsce
31 października, 2023

Wczoraj 18 października obchodziliśmy Europejski Dzień Walki z Handlem Ludźmi. Z tej okazji na kampusie Uniwersytetu Warszawskiego zorganizowaliśmy mikro-happening polegający na wyciskaniu soku z pomarańczy, dystrybucji ulotek informacyjnych, gromadzeniu skojarzeń związanych z niewolnictwem i rozmowach z zainteresowanymi.
Wśród wielu Gości naszego „stoiska” byli także Goście Specjalni. Była to grupa dzieci z Białegostoku, które wizytowały Muzeum UW i zwiedzały nasz kampus. Spędziliśmy razem dużo czasu. Zorganizowaliśmy nawet burzę mózgów, próbując odpowiedzieć na pytanie: co młodzi ludzie mogą zrobić, żeby eliminować zjawisko handlu ludźmi? Kreatywność i zainteresowanie problematyką handlu ludźmi naszych miłych Gości mogłoby się udzielić naszym studentom.
I jedno zdanie wyjaśnienia, dlaczego wyciskaliśmy sok z pomarańczy? Bo, pomarańcza jest symbolem walki ze współczesnym niewolnictwem. Natomiast kolor pomarańczowy, to kolor ostrzegawczy, ale także kolor niezależności, determinacji i energii
Relacja z wydarzenia TU