VII zjazd w ramach Studiów Podyplomowych dla Funkcjonariuszy Straży Granicznej

Nowy podręcznik: Administracja publiczna
19 października, 2023
Międzynarodowa konferencja – „STRENGTHENING GLOBAL GOVERNANCE AND MULTILATERALISM”
19 października, 2023

W ubiegły weekend odbył się kolejny VII zjazd w ramach Studiów Podyplomowych dla Funkcjonariuszy Straży Granicznej pt. „Wzmocnienie potencjału Straży Granicznej w trakcie realizacji czynności operacyjno-śledczych w obszarze zwalczania zorganizowanej przestępczości międzynarodowej” finansowany ze środków Norweskiego Mechanizmu Finansowego 2014-2021.
To pierwszy zjazd po przerwie wakacyjnej. Tym razem zajęcia odbyły się na Uniwersytecie Warszawskim. Studenci zgłębiali tajniki informatyki śledczej oraz przygotowywali wykresy analizy kryminalnej. Ponadto zapoznali się z podstawami prawnymi zwalczania przestępczości zorganizowanej oraz wysłuchali wykładu na temat międzynarodowych instytucji zwalczających przestępczość zorganizowaną.
Kolejny zjazd w listopadzie w Wyższej Szkole Straży Granicznej w Koszalinie.