Konferencja Model United Nations (MUN) pod tytułem „Understanding MIKTA” już za nami!

Seminarium „From conflict to consensus: managing international disputes”
27 października, 2025
Konkurs im. Ministra Krzysztofa Skubiszewskiego na najlepszą pracę magisterską na temat polskiej polityki zagranicznej
28 października, 2025

polski angielski

24 października 2025 r. na Uniwersytecie Warszawskim odbyła się konferencja Model United Nations (MUN) pod tytułem „Understanding MIKTA”, zorganizowana wspólnie przez Wydział Nauk Politycznych i Studiów Międzynarodowych UW oraz Ambasadę Republiki Korei w Polsce.

Wydarzenie zgromadziło studentów oraz młodych liderów zainteresowanych współczesnymi wyzwaniami międzynarodowymi i dyplomacją wielostronną. Pod hasłem „The Future of Multilateralism” uczestnicy mieli okazję poznać różnorodne perspektywy dotyczące budowy zaufania, dialogu i współpracy w dynamicznie zmieniającym się świecie.

Konferencja stanowiła wyjątkową okazję do refleksji nad rolą organizacji międzynarodowych i partnerstw, takich jak MIKTA – forum współpracy Meksyku, Indonezji, Korei, Turcji i Australii, promującego dialog i wspólne działania na rzecz globalnych wyzwań.

Spotkanie miało również wymiar symboliczny – upamiętniało 80. rocznicę powstania Organizacji Narodów Zjednoczonych oraz 12. rocznicę utworzenia MIKTA. Uczestnicy, wcielając się w role delegatów państw członkowskich, debatowali nad przyszłością multilateralizmu i znaczeniem współpracy między krajami o zróżnicowanym potencjale gospodarczym i politycznym.

Konferencja zakończyła się wymianą wniosków i refleksji na temat roli młodego pokolenia w kształtowaniu globalnego dialogu oraz budowaniu bardziej zrównoważonego, opartego na współpracy świata.

X