Konsorcjum Academic U7 – badania sytuacji kryminologicznej w powojennej Ukrainie

Zakończenie studiów podyplomowych dla funkcjonariuszy Straży Granicznej
7 lutego, 2024
prof. Zbigniew Lasocik w skład Społecznej Rady do spraw Funduszu Sprawiedliwości
4 marca, 2024

W dniach 17-19 stycznia na Wydziale Nauk Politycznych i Studiów Międzynarodowych UW odbyło się wyjątkowe spotkanie międzynarodowej grupy ekspertów w zakresie przestępczości, bezpieczeństwa i nauk politycznych. Celem tego roboczego seminarium, zorganizowanego przez Zespół Ośrodek Badań Handlu Ludźmi UW, pod kierunkiem prof. Zbigniewa Lasocik, było przedyskutowanie międzynarodowej inicjatywy badawczej, której istota streszcza się w pytanie, czy jesteśmy w stanie oszacować ryzyka związane z dyskutowanym coraz częściej programem powojennej odbudowy Ukrainy. Wizyta Gości była możliwa dzięki wsparciu programu IDUB UW. Uczestnicy zostali przyjęci przez zastępcę Ambasadora Ukrainy w Polsce Pana Romana Shepeliaka, a także przez prof. Zygmunta Lalaka, Prorektora UW ds. badań. Z Uczestnikami seminarium spotkali się także Dziekan WNPiSM prof. Daniel Przastek oraz prof. Andrzej Szeptycki, Podsekretarz stanu w Ministerstwie Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Uczestnicy podpisali porozumienie o stworzeniu roboczego konsorcjum siedmiu uniwersytetów.

Gośćmi Kierownika Ośrodka, prof. Zbigniewa Lasocika byli:

Prof. Magdalena Denham, Sam Houston State University, Texas, USA

Prof. Maria Haberfeld, John Jay College of Criminal Justice, Nowy Jork, USA

Prof. Aude Merlin, Université Libre de Bruxelles, Belgia

Prof. Jay S. Albanese, Virginia Commonwealth University, USA

Prof. Stefano Becucci, University of Florence, Włochy.