Międzynarodowa konferencja online „Kwietniowe studia 2020: historia, stosunki międzynarodowe”

Konsultacje online z prof. Robem Rabelem
22 kwietnia, 2020
Janusz Symonides
Zmarł prof. dr hab. Janusz Symonides
24 kwietnia, 2020

24 kwietnia 2020 r. w Winnicy (Ukraina) odbędzie się online międzynarodowa konferencja Kwietniowe studia 2020: historia, stosunki międzynarodowe poświęcona setnej rocznicy zawarcia sojuszu pomiędzy Polską a Ukraińską Republiką Ludową, znanego również jako umowa Piłsudski – Petlura.

Współorganizatorami konferencji są Wydział Historii i Stosunków Międzynarodowych Narodowego Uniwersytetu Donieckiego im. Wasyla Stusa w Winnicy, Wydział Nauk Politycznych i Studiów Międzynarodowych Uniwersytetu Warszawskiego oraz Konsulat Generalny RP w Winnicy. Ze strony WNPiSM UW działania organizacyjne koordynuje dr hab. Andrzej Szeptycki.

Program wydarzenia TU