Nawiązaliśmy współpracę z Rządowym Centrum Bezpieczeństwa

Poszukiwani wolontariusze na międzynarodowe szkolenie z zakresu pomocy humanitarnej
15 lipca, 2022
Webinarium na temat sytuacji w Iraku
25 lipca, 2022

20 lipca 2022 r. odbyło się spotkanie władz wydziału z dyrekcją Rządowego Centrum Bezpieczeństwa. Wydział reprezentowali m. in. Dziekan dr hab. Daniel Przastek oraz Prodziekan ds. studenckich dr hab. Maciej Raś. Ze strony RCB naszymi gośćmi byli Pan dyrektor płk Konrad Korpowski oraz Damian Duda szef Wydziału Polityki Informacyjnej RCB.

Podczas spotkania nastąpiło uroczyste podpisanie listu intencyjnego dotyczącego współpracy naszych instytucji. Od przyszłego roku akademickiego uruchamiamy nowy kierunek studiów podyplomowych – bezpieczeństwo narodowe. Jest to odpowiedź na zapotrzebowanie rynku pracy oraz instytucji rządowych na wysoko wykwalifikowanych pracowników i ekspertów w zakresie bezpieczeństwa państwa.

Dzięki nawiązanej współpracy nowy kierunek będzie cechował się odpowiednim balansem wiedzy teoretycznej i praktycznej przekazywanej przez ekspertów. Studia będą trwały rok (dwa semestry). Kierownik Jednostki Dydaktycznej powołał Pana dra Bolesława Stanejko na kierownika studiów. Więcej informacji oraz sposób rekrutacji przekażemy wkrótce.