Nowa monografia – Big data – rafinacja informacji – medycyna – ekonomia – media. Aspekty teoretyczne i aplikatywne

Spotkanie dla studentów dot. zamian podatkowych
21 kwietnia, 2022
Seminarium: Czy możemy mówić o przypływie różowej fali w Ameryce Łacińskiej?
22 kwietnia, 2022

pl

Z przyjemnością informujemy, że nakładem Wydawnictwa Muzeum Narodowego w Kielcach ukazała się monografia pt. „Big data – rafinacja informacji – medycyna – ekonomia – media. Aspekty teoretyczne i aplikatywne” pod redakcją naukową prof. ucz. dr. hab. inż. Wiesława Cetery.

Monografia jest materialnym efektem Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej zorganizowanej przez Uczelnię Techniczno-Handlową im. H. Chodkowskiej w Warszawie, na której badacze, eksperci i praktycy związane z medycyną, mediami i informacją przedstawili swoje wyniki badań. Przedstawiciele Katedry Technologii Informacyjnych WNPSM prezentowali wyniki badań powstałe podczas realizacji projektu IKONA*, podkreślając, że współczesne technologie umożliwiające dostęp do dużych zasobów danych, Big Data, stwarzają nowe perspektywy wyszukiwania informacji, ich analizowania i tworzenia wartościowej wiedzy zarówno w zakresie jej naukowej jak i praktycznej użyteczności.

*Projekt IKONA – „Identyfikacja, KOlekcjonowanie i oceNA nieprzyjaznych operacji dezinformacyjnych w cyberprzestrzeni, prowadzonych w oparciu o narzędzia teleinformatyczne” współfinansowany przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju w ramach Programu Badań Naukowych i Prac Rozwojowych „CyberSecIdent – Cyberbezpieczeństwo i e-Tożsamość”. Beneficjenci: Centrum Rafinacji Informacji Sp. z o.o. i Uniwersytet Warszawski – Wydział Nauk Politycznych i Studiów Międzynarodowych. Całkowita wartość projektu: 7.926.959 PLN; wartość dofinansowania: 6.605.669 PLN. Numer umowy: CYBERSECIDENT/489281/IV/NCBR/2021. Okres realizacji: 01.09.2021 r. – 29.02.2024 r.

Matura z wos-u coraz bliżej, dlatego z ogromną radością ogłaszamy kolejną edycję „WNPiSM uczy WOS-u nocą”. Jest to jedyny w swoim rodzaju maturalny kurs wos-u, który organizujemy już 16 raz!

Dwudniowy kurs obejmujący wszystkie najważniejsze tematy pozwoli Ci na szybką i efektywną powtórkę materiału przed egzaminem.

Unikatowa możliwość wieczorno-nocnej nauki na kampusie głównym, z pewnością dodatkowo zmotywuje Cię do nauki i stworzy niepowtarzalną atmosferę!

Kto będzie obecny?

  • Wykładowcy WNPiSM UW o europejskiej renomie powtórzą z Wami najważniejsze zagadnienia potrzebne na maturze z WOS-u
  • Spotkacie się z przedstawicielami Samorządu Studentów, którzy wprowadzą Was w studencki klimat

Miejsce kursu:

  • Stara Biblioteka Uniwersytetu Warszawskiego, ul. Krakowskie Przedmieście 26/28 (kampus centralny UW)

Termin:

  • 23.04.2024 20:00-02:00
  • 24.04.2024 20:00-02:00

UWAGA – OBOWIĄZUJE REJESTRACJA!

SZCZEGÓŁOWY PROGRAM ZOSTANIE OPUBLIKOWANY WKRÓTCE

X