Nowa publikacja – „Heritage expertise and tram closures in the World Heritage City of Toruń, Poland”

Dr Iuliia Eremenko na prestiżowej 6. Międzynarodowej Konferencji Sztuka i Miasto w Getyndze
26 czerwca, 2024
Dr. Iuliia Eremenko participated in 13th International Conference on Cultural Policy Research
26 sierpnia, 2024

plen

Dr Iuliia Eremenko, adiunkt na Wydziale Nauk Politycznych i Studiów Międzynarodowych Uniwersytetu Warszawskiego, opublikowała artykuł zatytułowany „Heritage expertise and tram closures in the World Heritage City of Toruń, Poland”. Artykuł ukazał się w wysoko cenionym międzynarodowym czasopiśmie The Journal of Transport History (SAGE). Jest to wynik badań przeprowadzonych w ramach projektu „Local experts in Polish and German World Heritage Cities: understanding their role in polycentric governance of heritage sites” (numer projektu 2021/43/P/HS5/02926), współfinansowanego przez Narodowego Centrum Nauki oraz programu ramowego Unii Europejskiej w zakresie badań naukowych i innowacji Horyzont 2020 na podstawie umowy nr 945339 w ramach działań „Marie Skłodowska-Curie”.

Współautorem artykułu jest doktorant projektu, Tymoteusz Kraski. Artykuł jest dostępny w otwartym dostępie i jest częścią specjalnego wydania „Tram Closures Narrated, Experienced and Contested”, którego redaktorami są Adam Borch, Jason Finch z Åbo Akademi University oraz Silja Laine z University of Turku.

Artykuł można znaleźć pod następującym linkiem: https://journals.sagepub.com/doi/10.1177/00225266241263669

Poprawny format cytowania: Eremenko, I., & Kraski, T. (2024). Heritage expertise and tram closures in the World Heritage City of Toruń, Poland. The Journal of Transport History, 45(2), 317-336.