Otwarcie Katedry UNESCO w ramach Heritage Week na UW! 11-15 marca 2024

konferencja
Konferencja Naukowa – Kobiety w Systemie Bezpieczeństwa
4 marca, 2024
konferencja
II Międzynarodowy Kongres Antyterrorystyczny „Działania antyterrorystyczne i kontrterrorystyczne. W poszukiwaniu dobrych praktyk”
6 marca, 2024

pl

Czy wiesz, co łączy koronkę koniakowską, barszcz ukraiński, skarby kultury z Beninu i sztuczną inteligencję? Nadchodzący HERITAGE WEEK!

Zapraszamy wszystkich serdecznie do udziału w HERITAGE WEEK (11-15 marca 2024) na naszym Wydziale, w ramach którego zainaugurujemy działalność Katedry UNESCO ds. publicznych i globalnych procesów zarządzania niematerialnym dziedzictwem kulturowym, pod kierownictwem dr hab. Hanny Schreiber.

Uroczyste otwarcie Katedry UNESCO odbędzie się 14 marca 2024 roku o godzinie 10:00 w Auli im. prof. Jana Baszkiewicza na Wydziale Nauk Politycznych i Studiów Międzynarodowych Uniwersytetu Warszawskiego i połączone będzie z konferencją, podczas której o wyzwaniach zarządzania dziedzictwem na świecie, w przestrzeni miasta i w przestrzeni wirtualnej dyskutować będą wybitni badacze i praktycy z różnych stron świata.

Czego się spodziewać? To nie tylko formalne otwarcie, ale też wiele dyskusji na temat tego, co tak naprawdę jest ważne dla dziedzictwa kulturowego. Odpowiemy na pytania, takie jak: jak należy zarządzać dziedzictwem kulturowym? Kiedy staje się ono dobrem publicznym? Czy można zarządzać dziedzictwem zarazem efektywnie i etycznie? Jak sztuczna inteligencja może wpływać na nasze tradycje i różnorodność kulturową świata?

Wydarzeniu otwarcia Katedry UNESCO towarzyszy cykl spotkań pod szyldem HERITAGE WEEK, od 11 do 15 marca 2024 roku. To mnóstwo ciekawych tematów, okazji do gorących debat oraz grono znakomitych i gotowych na najtrudniejsze pytania prelegentów!

Więcej informacji o wydarzeniu, harmonogramie i naszych gościach znajdziesz na stronie www.ICHgovernance.com. Zapraszamy do rejestracji! Do zobaczenia!

Matura z wos-u coraz bliżej, dlatego z ogromną radością ogłaszamy kolejną edycję „WNPiSM uczy WOS-u nocą”. Jest to jedyny w swoim rodzaju maturalny kurs wos-u, który organizujemy już 16 raz!

Dwudniowy kurs obejmujący wszystkie najważniejsze tematy pozwoli Ci na szybką i efektywną powtórkę materiału przed egzaminem.

Unikatowa możliwość wieczorno-nocnej nauki na kampusie głównym, z pewnością dodatkowo zmotywuje Cię do nauki i stworzy niepowtarzalną atmosferę!

Kto będzie obecny?

  • Wykładowcy WNPiSM UW o europejskiej renomie powtórzą z Wami najważniejsze zagadnienia potrzebne na maturze z WOS-u
  • Spotkacie się z przedstawicielami Samorządu Studentów, którzy wprowadzą Was w studencki klimat

Miejsce kursu:

  • Stara Biblioteka Uniwersytetu Warszawskiego, ul. Krakowskie Przedmieście 26/28 (kampus centralny UW)

Termin:

  • 23.04.2024 20:00-02:00
  • 24.04.2024 20:00-02:00

UWAGA – OBOWIĄZUJE REJESTRACJA!

SZCZEGÓŁOWY PROGRAM ZOSTANIE OPUBLIKOWANY WKRÓTCE

X