Pracownicy WNPISM z wizytą na najlepszych uniwersytetach w Bangkoku

Webinarium na temat sytuacji w Iraku
25 lipca, 2022
Rusza kierunek podyplomowy – bezpieczeństwo narodowe
5 sierpnia, 2022

plen

Delegacja pracowników naszego wydziału w dniach 25-28 lipca odbyła wizyty na trzech uniwersytetach w Bangkoku. Prof. dr hab. Jakub Zajączkowski (Pełnomocnik Dziekana ds. współpracy i międzynarodowych programów badawczych), dr Łukasz Gołota (Katedra Studiów Regionalnych i Globalnych) oraz mgr Jakub Nowotarski (kierownik sekcji promocji i komunikacji) odwiedzili Thammasat University, Srinakharinwirot University oraz Chulalongkorn University.

WNPISM od kilku lat współpracuje z Srinakharinwirot University oraz Chulalongkorn University. Tym razem pracownicy odbyli pierwsze spotkanie z władzami Thammasat University. Podczas wizyty omówione zostały kwestie wspólnych seminariów naukowych oraz publikowania w czasopismach. Ważnymi tematami były również: przyszłe wymiany studenckie i pracownicze, a nawet możliwość tzw. double diploma (podwójny dyplom, dwóch uczelni).

Naszą delegację wzmocniła Ambasada RP w Bangkoku. Na spotkaniach z tajskimi uczelniami obecni byli Pan Ambasador Waldemar Dubaniowski oraz Pan Adam Dyszlewski Kierownik Wydziału Polityczno-Ekonomicznego Ambasady.

Oprócz rozmów bilateralnych, pracownicy wzięli udział w seminariach podczas których wygłosili referaty. Dr hab. Jakub Zajączkowski m. in. referat „EU, QUAD and new order in Indo-Pacific”, a dr Łukasz Gołota „RCEP and its impact on EU trade with Asia”.