Prezentacja książki Ambasadora Tomasza Orłowskiego / 8.12.2023 r.

Współpraca z uczelniami ze Sri Lanki
30 listopada, 2023
Koncert „Gra Salonowa” – Uniwersum Chopina
1 grudnia, 2023

Szanowni Państwo,

Katedry Studiów Regionalnych i Globalnych WNPISM , Dyplomacji i Instytucji Międzynarodowych WNPISM oraz Forum Młodych Dyplomatów zapraszają na prezentację książki Ambasadora Tomasza Orłowskiego pt. “Praktyka Dyplomatyczna” wraz z dyskusją pt. Praktyka i służba dyplomatyczna dla Polski. Odbudowa wokół wartościWprowadzenie wygłosi Ambasador Piotr Łukasiewicz.
Wydarzenie odbędzie się 8 grudnia o godz. 17.00 w sali im. Czarnowskiego, ul. Krakowskie Przedmieście 3.
Tomasz Orłowski, ambasador tytularny, dr historii. Studiował archeologię i zabytkoznawstwo na uniwersytetach Łódzkim i Mikołaja Kopernika w Toruniu, literaturę francuską i porównawczą i cywilizację średniowieczną na Uniwersytecie w Poitiers. Absolwent Institut d’Hautes Études de la Défense nationale w Paryżu.
Pracował w Ministerstwie Spraw Zagranicznych od sierpnia 1990 do września 2021. Wicedyrektor departamentów Europy, Systemu Narodów Zjednoczonych i Problemów Globalnych, dyrektor Protokołu Dyplomatycznego. I sekretarz, potem radca Ambasady RP w Paryżu (1990-1994), minister pełnomocny Ambasady RP w Rzymie (1996-2001). Sekretarz generalny polskiego Komitetu ds. UNESCO, członek Rady Wykonawczej UNESCO (2001-2004).
Ambasador RP we Francji i w Księstwie Monako (2007-2014). Wiceminister Spraw Zagranicznych (2014). Ambasador RP we Włoszech i Republice San Marino (2015-2017).
Profesor Krakowskiej Akademii Andrzeja Frycza Modrzewskiego od 2021 i visiting professor na Paris School of International Affairs, Sciences Po w Paryżu. Wykłada również stosunki międzynarodowe i dyplomację na Uniwersytecie Warszawskim, Collège d’Europe, Szkole Głównej Handlowej, Akademii Marynarki Wojennej i Akademii Sztuki Wojennej. Kierownik MBA Dyplomacja Studium Obywatelskiego Pawła Adamowicza na AFiB Vistula. Członek korespondent francuskiej Académie des Sciences morales et politiques.