Prof. Zbigniew Lasocik był gościem podcastu p. Przemka Górczyka

30 lipca, 2023
Obchody Światowego Dnia Przeciwko Handlowi Ludźmi
4 sierpnia, 2023

Serdecznie zapraszamy do wysłuchania podcastu Pana Przemka Górczyka, którego gościem był Pan Profesor Zbigniew Lasocik, Kierownik Ośrodka Badań Handlu Ludźmi UW. Rozmowa dotyczyła istotnych kwestii związanych z handlem ludźmi właśnie, ale także z pracą przymusową i współczesnym niewolnictwem.
Podczas słuchania warto zastanowić się, co możemy zrobić, aby te problemy zaczęły żyć takim życiem, jakie wynika z ich rangi i globalnej skali. Warto zdać sobie sprawę, że nawet drobne działania każdego z nas mogą mieć wpływ na walkę z tymi zjawiskami, a przede wszystkim na podniesienie świadomości społecznej na ich temat.
Chcielibyśmy się również dowiedzieć, czy są jeszcze jakieś aspekty dotyczące handlu ludźmi, o których chcieliby Państwo usłyszeć? Państwa opinie i perspektywy są niezwykle cenne, dlatego zachęcamy Państwa do dzielenia się nimi. Rozmawiajmy o tym.
Dlaczego o handlu ludźmi się nie słyszy: https://youtu.be/mSdqt888CUc