Profesor Z. Lasocik z wykładami gościnnymi w Rzeszowie

Warsztaty dla doktorantów – Future of planetary well-being 2040 – a sense-making workshop
26 kwietnia, 2024
Wydarzenie naukowe z okazji 20. rocznicy wstąpienia Polski do Unii Europejskiej
30 kwietnia, 2024

W piątek 26 kwietnia prof. Zbigniew Lasocik, Kierownik Ośrodka Badan Handlu Ludźmi był gościem Rady Młodzieży przy Prezydencie Rzeszowa. Uczniowie rzeszowskich szkół średnich poprosili prof. Z. Lasocika o wykłoszenie dwóch wykładów: na temat praw człowieka oraz na temat handlu ludźmi. Spotkanie odbyło się w Centrum Młodzieży przy ulicy Osmeckiego w Rzeszowie.

Wprawdzie pod opieką lokalnych nauczycieli, ale prawdziwymi organizatorami i gospodarzami spotkania byli uczniowie, którzy wykazali się niezwykłą sprawnością oraz doświadczenie w zakresie organizacji dużego wydarzenie publicznego.

Mimo, że poruszana problematyka była stosunkowo trudna, wykłady spotkały się z zainteresowaniem uczniów oraz były inspiracją do pytań i ciekawych komentarzy. Wykłady zostały także nagrane i będą dystrybuowane w tych szkołach, których uczniowie nie mogli wziąć udziału w spotkaniu.