Ruszyła rekrutacja na Akademię Młodych Ekspertów // termin zgłoszeń 24 stycznia

WTORKI GEOPOLITYCZNE
15 stycznia, 2024

Ruszyła rekrutacja na Akademię Młodych Ekspertów

📣 Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w piątej edycji Akademii Młodych Ekspertów✨ – warsztatów dla młodych osób, organizowanych przez Instytut Sobieskiego we współpracy z Wydziałem Nauk Politycznych i Studiów Międzynarodowych!

Akademia Młodych Ekspertów to cykl 8 spotkań o charakterze warsztatowym, podczas których zyskacie praktyczną wiedzę i umiejętności przydatne w dalszym rozwoju akademickim i zawodowym. Po ukończeniu Akademii otrzymacie europejski certyfikat Youthpass, dzięki któremu Wasze CV będzie się wyróżniać na rynku pracy.

W trakcie projektu:

🔷 Zapoznacie się z zasadami działania instytucji unijnych i procesem decyzyjnym w Unii Europejskiej,

🔷 Poznacie politykę energetyczną i klimatyczną Unii Europejskiej,

🔷 Wcielicie się w rolę europosłów i weźmiecie udział w symulacji tworzenia europejskiego prawa,

🔷 Dowiecie się w jaki sposób przeciwdziałać dezinformacji i wykorzystać zaawansowane metody fact-checkingu,

🔷 Weźmiecie udział w szkoleniu z marketingu i przeprowadzicie profesjonalną kampanię informacyjną w mediach społecznościowych,

🔷Zorganizujecie międzynarodową konferencję w Pałacu Króla Jana III Sobieskiego w Wilanowie z okazji 20-lecia Polski w Unii Europejskiej, na której przedstawicie Wasze rekomendacje dot. przyszłości UE decydentom szczebla krajowego i europejskiego.

📆 Akademia będzie trwała w okresie od 21 lutego do 13 czerwca 2024 r.
Większość zajęć będzie odbywało się w budynku Wydziału Neofilologii UW przy ulicy Dobrej 55 w Warszawie. Dokładne informacje są dostępne w harmonogramie umieszczonym w regulaminie warsztatów.

🔎 Planowane terminy spotkań (dozwolona jest jedna nieobecność). Na pierwszych zajęciach będzie możliwość wyboru poszczególnych grup:

• 21 lutego – warsztaty z dyplomatą ze Stałego Przedstawicielstwa Polski przy UE,
  • 28 lutego – warsztaty z unijnym urzędnikiem z Komisji Europejskiej,
  • 6 marca (grupa 1) – symulacja obrad tworzenia prawa europejskiego w Parlamencie Europejskim,
  • 7 marca (grupa 2) – symulacja obrad tworzenia prawa europejskiego w Parlamencie Europejskim,
  • 13 marca (grupa 1) – warsztaty z dezinformacji i fact-checkingu,
  • 14 marca (grupa 2) – warsztaty z dezinformacji i fact-checkingu,
  • 22 marca (grupa 1) – warsztaty z marketingu internetowego,
  • 23 marca (grupa 2) – warsztaty z marketingu internetowego,
  • 10 kwietnia – przeprowadzenie kampanii marketingowej w mediach społecznościowych,
  • 17 kwietnia – spotkanie zespołów koordynujących przygotowanie konferencji,
  • 16 i 17 maja – konferencja,
  • 12 czerwca (grupa 1) – spotkanie podsumowujące,
  • 13 czerwca (grupa 2) – spotkanie podsumowujące.

Zapraszamy do wzięcia udziału w rekrutacji!

⏰ Wypełnione formularze zgłoszeniowe przyjmujemy do 24 stycznia 2024 roku do godziny 16:00. Link: https://forms.office.com/e/j3zSduNsj6

🏅 Wyniki rekrutacji prześlemy mailowo 29 stycznia 2024 roku.

✍️ Zapraszamy do zapoznania się z regulaminem warsztatów. Kliknij TUTAJ – LINK: (https://drive.google.com/file/d/1l3Wtx-3QTA4ALwIUqZCHMK3Pjb1mUGvi/view?usp=sharing)

Więcej informacji na temat Instytutu Sobieskiego: https://sobieski.org.pl/
W razie pytań zapraszamy do kontaktu mailowego: sobieski@sobieski.org.pl

Regulamin rekrutacji i uczestnictwa w warsztatach AME2

Partnerem wydarzenia jest Wydział Nauk Politycznych i Studiów Międzynarodowych Uniwersytetu Warszawskiego.

-Projekt jest finansowany w ramach grantu ze środków Erasmus+.