Seminarium „A Wolf in Sheep’s Clothing? The varieties of populism across Western and Eastern Europe”

konferencja
Konferencja – Nauka dla Biznesu – Biznes dla Nauki, czyli wyzwania i warunki współpracy Uczelni z Otoczeniem Biznesowym i Instytucjonalnym
11 kwietnia, 2024
Konferencja: OCHRONA LUDNOŚCI, RATOWNICTWO I POMOC HUMANITARNA
12 kwietnia, 2024

Szanowni Państwo,

serdecznie zapraszamy do udziału w seminarium „A Wolf in Sheep’s Clothing: The varieties of populism across Western and Eastern Europe”.

Naszym specjalnym gościem będzie autorka książki „When Left Moves Right: The Decline of the Left and the Rise of the Populist Right in Postcommunist Europe”, dr Maria Snegovaya z Georgetown University’s Walsh School of Foreign Service.

Podczas spotkania odbędzie się dyskusja na temat przyczyn wzrostu populizmu w USA, Europie i Rosji, a także jego wpływu na konflikty oraz czynniki determinujące zmiany na scenie politycznej Europy. Dyskusja zostanie poprzedzona prezentacją wyżej wymienionej książki, a zwieńczona będzie sesją Q&A.

Spotkanie poprowadzą Pan Dziekan Prof. Maciej Raś oraz dr Małgorzata Kaczorowska.

Seminarium odbędzie się we wtorek 16 kwietnia w godzinach 17:00 – 19:00 w sali 223 w Gmachu Audytoryjnym WNPISM.