Seminarium pt. „Diagnoza systemu recepcji kobiet Ukraińskich w Polsce”

Media o OBHL
25 marca, 2022
Wizyta Benjamina Coburna
9 czerwca, 2022

pl

Dnia 5 maja 2022 roku miało miejsce seminarium naukowe poświęcone omówieniu wyników badań, które Zespół Ośrodka przeprowadził w ostatnich tygodniach. Ideą przewodnią badań była diagnoza systemu recepcji kobiet z Ukrainy w Polsce. Sprawa budzi kontrowersje, bo z jednej strony miał miejsce wyjątkowy zryw społeczeństwa obywatelskiego na rzecz uciekinierów wojennych, a z drugiej dość powszechne jest przekonanie o indolencji państwa. Zaprezentowane w trakcie spotkania wyniki dociekań naszego Zespołu stały się kanwą dyskusji na ten temat, ale także na temat słabości spontanicznie tworzonego systemu. Wśród uczestników seminarium byli przedstawiciele Staży Granicznej, Policji i Państwowej Inspekcji Pracy, a także wolontariusze pracujący na rzecz ukraińskich kobiet, przedstawicielki organizacji pozarządowych, studenci oraz naukowcy. Nie zabrakło również ekspertów współpracujących z Ośrodkiem od dawna oraz tych, z których poznaliśmy w trakcie omawianych badań. Dyskusja była niezwykle ożywiona i inspirująca. Uczestnicy spotkania osiągnęli wysoki poziom zgodności stanowisk w kilku ważnych kwestiach, choć nie we wszystkich. Szczegóły dotyczące wyników badań zostaną przedstawione w raporcie.  Poziom dyskusji oraz waga spraw, o których była mowa sprawiają, że rozważamy sporządzenie memorandum, które zostanie przedstawione kluczowym instytucjom państwowym oraz władzom lokalnym zaangażowanym w budowanie systemu opieki nad ofiarami wojny.  Dziękując Gościom za przyjęcie naszego zaproszenia żywimy nadzieję, że będą kolejne podobne spotkania, zarówno w kontekście trudnej sytuacji Ukrainy jak i w innych sprawach związanych z problematyką handlu ludźmi w Polsce.

Matura z wos-u coraz bliżej, dlatego z ogromną radością ogłaszamy kolejną edycję „WNPiSM uczy WOS-u nocą”. Jest to jedyny w swoim rodzaju maturalny kurs wos-u, który organizujemy już 16 raz!

Dwudniowy kurs obejmujący wszystkie najważniejsze tematy pozwoli Ci na szybką i efektywną powtórkę materiału przed egzaminem.

Unikatowa możliwość wieczorno-nocnej nauki na kampusie głównym, z pewnością dodatkowo zmotywuje Cię do nauki i stworzy niepowtarzalną atmosferę!

Kto będzie obecny?

  • Wykładowcy WNPiSM UW o europejskiej renomie powtórzą z Wami najważniejsze zagadnienia potrzebne na maturze z WOS-u
  • Spotkacie się z przedstawicielami Samorządu Studentów, którzy wprowadzą Was w studencki klimat

Miejsce kursu:

  • Stara Biblioteka Uniwersytetu Warszawskiego, ul. Krakowskie Przedmieście 26/28 (kampus centralny UW)

Termin:

  • 23.04.2024 20:00-02:00
  • 24.04.2024 20:00-02:00

UWAGA – OBOWIĄZUJE REJESTRACJA!

SZCZEGÓŁOWY PROGRAM ZOSTANIE OPUBLIKOWANY WKRÓTCE

X