Seminarium: „Zapobieganie i zwalczanie handlu ludźmi do celów handlu ludźmi w celu wykorzystywania do pracy”

Dr Łukasz Wieczorek z OBHL na konferencji pt. „Investigating and Prosecuting Cases of Human Trafficking for Sexual Exploitation”
13 czerwca, 2023
Światowy Dzień Przeciwko Handlowi Ludźmi
30 lipca, 2023

plen

W dniu 13.06.2023 roku w Warszawie odbyło się seminarium pt. „Zapobieganie i zwalczanie handlu ludźmi do celów handlu ludźmi w celu wykorzystywania do pracy” zorganizowane przez Radę Europy.
Punktem wyjścia wystąpień panelistów były: „Zapobieganie i zwalczanie handlu ludźmi do celów do pracy przymusowej” Zalecenie CM/Rec(2022)21 przyjęte przez Komitet Ministrów 27 września 2022 r. – https://rm.coe.int/booklet-preventing-and-combating-trafficking-in-human-beings-for-the-p/1680ab6bdc oraz „Evaluation Report POLAND” autorstwa GRETA.
Prelegenci reprezentowali m.in. Radę Europy, świat nauki, rząd, różne organizacje. Jednym z panelistów był Profesor Zbigniew Lasocik (Ośrodek Badań Handlu Ludźmi Uniwersytet Warszawski).