Dr Łukasz Wieczorek z OBHL na konferencji pt. „Investigating and Prosecuting Cases of Human Trafficking for Sexual Exploitation”

Dr Iuliia Eremenko na konferencji „Glocalized Experiences of Heritage: Imaginaires and Appropriations of World Heritage Historical and Religious sites”
13 czerwca, 2023
Reprezentanci WNPiSM UW na The Seventh Annual Tartu Conference on East European and Eurasian Studies w Tartu, w Estonii
15 czerwca, 2023

W dniach 6-7 czerwca 2023 r. dr Łukasz Wieczorek z Ośrodka Badań Handlu Ludźmi przebywał w Rydze (Łotwa), gdzie uczestniczył w konferencji pt. „Investigating and Prosecuting Cases of Human Trafficking for Sexual Exploitation”, zorganizowananej przez European Institute for Crime Prevention and Control, Ministerstwo Spraw Wewnętrzych Republiki Łotwy oraz Uniwersytet w Tartu (Estonia), w ramach projektu – Enhanced Law Enforcement Cooperation and Training on Trafficking in Human Beings – #ELECT THB, (https://heuni.fi/-/elect_thb#911636d0).

W trakcie konferencji dr Wieczorek wygłosił referat pt. „Identification of trafficked persons among asylum seekers in Poland”, w którym odwołał się do przeprowadzonych przez siebie siebie badań dotyczących cudzoziemców, którzy w latach 2012-2020 ubiegali się o nadanie statusu uchodźcy lub udzielenie ochrony międzynarodowej, a jednocześnie zostali zidentyfikowani, jako ofiary handlu ludźmi.