Seria „Polska we współczesnym świecie” (po ukraińsku)

Webinarium: Społeczna percepcja uchodźców z Ukrainy oraz działań podejmowanych przez rząd Mateusza Morawieckiego
3 czerwca, 2022
dr hab. Aleksandra Zubrzycka-Czarnecka w Northeastern Illinois University w Chicago
7 czerwca, 2022

plen

W związku z coraz większą liczbą osób z Ukrainy przyjeżdżających do Polski, Wydział Nauk politycznych i Studiów Międzynarodowych UW stworzył serię filmów „Polska we współczesnym świecie”.

Celem materiałów jest przybliżenie tematyki Polski i Unii Europejskiej – wszystkie materiały zostały przygotowane w języku ukraińskim i są dostępne w serwisie YouTube (link: kliknij tutaj). Tematyka filmów to m.in. jak powstała Unia Europejska i jakie są perspektywy wejścia Ukrainy do UE, jaka jest polityka zagraniczna Polski i jak działa jej rząd.

Wykłady wchodzące w skład serii:

Prowadzący: dr hab. Vadym Zheltovskyy.