Studenci WNPiSM w Sejmie RP, Radzie m.st. Warszawy i na Giełdzie Papierów Wartościowych

dr Justyna Otto przekłada dyżur dydaktyczny
8 grudnia, 2022
#ABCuczciwości
12 grudnia, 2022

plen

Grupa studentów z Indonezji, którzy przyjechali studiować na naszym Wydziale w ramach programu rządowego Indonezji IISMA (Indonesian International Student Mobility Awards) powoli kończy swój program nauczania na Uniwersytecie Warszawskim. W listopadzie i grudniu w ramach zajęć Political and Economic System of Poland studenci odbyli trzy wizyty studyjne.

Sejm RP

Pierwszą z nich było spotkanie w Sejmie RP w dniu 3.11.2022, gdzie studenci mogli zapoznać się z systemem politycznym RP i zwiedzić gmach Parlamentu. Zorganizowano również spotkanie z przewodniczącymi i wiceprzewodniczącymi grup parlamentarnych.

Obecni byli:
Paweł Bejda – Wiceprzewodniczący polsko-malezyjskiej grupy parlamentarnej
Krzysztof Gadowski – Przewodniczący polsko-indonezyjskiej grupy parlamentarnej
Ewa Kołodziej – Wiceprzewodnicząca polsko-indonezyjskiej grupy parlamentarnej
Grzegorz Napieralski – przewodniczący Polsko-Wietnamskiej Grupy Parlamentarnej

W spotkaniu udział wzięła również pani ambasador Indonezji w Polsce H.E. Anita Lidya Luhulima.

Rada Miasta i wiceprezydent m.st. Warszawy

Kolejnym wydarzeniem była wizyta w Radzie m.st Warszawy w Pałacu Kultury i Nauki w dniu 25.11.2022 roku. Gospodarzem spotkania był wiceprezydent m.st. Warszawy Tomasz Bratek. Studenci wysłuchali jego wykładu pod tytułem „Local government in Poland”. Po prezentacji studenci mieli okazję zadać pytania dotyczące funkcjonowania i zarządzania miastem stołecznym. Podzielili się również swoimi wrażeniami z pobytu w Warszawie. Po spotkaniu studenci zostali zaproszeni do zwiedzenia ostatniego piętra Pałacu skąd mogli podziwiać panoramę Warszawy.

Giełda Papierów Wartościowych

W dniu 8.12.2022 studenci z Indonezji odwiedzili gmach Giełdy Papierów Wartościowych przy ulicy Książęcej. W czasie spotkania mogli na własne oczy przekonać się, jak funkcjonuje giełda. Gospodarzem spotkania była pani Aneta Dąbrowska z Fundacji GPW, która przyjęła i oprowadziła naszą grupę. W czasie spotkania studenci spotkali się również z dr Tomaszem Wiśniewskim, Wicedyrektorem Działu Rozwoju Produktów Informacyjnych i Wskaźników GPW. W czasie swojego wystąpienia zaprezentował on mechanizmy działania rynków kapitałowych, historię rozwoju giełdy oraz plany GPW na przyszłość. Spotkanie zakończyło się sesją pytań i odpowiedzi.

Koordynatorem przedmiotu i wizyt był dr Łukasz Gołota.

Matura z wos-u coraz bliżej, dlatego z ogromną radością ogłaszamy kolejną edycję „WNPiSM uczy WOS-u nocą”. Jest to jedyny w swoim rodzaju maturalny kurs wos-u, który organizujemy już 16 raz!

Dwudniowy kurs obejmujący wszystkie najważniejsze tematy pozwoli Ci na szybką i efektywną powtórkę materiału przed egzaminem.

Unikatowa możliwość wieczorno-nocnej nauki na kampusie głównym, z pewnością dodatkowo zmotywuje Cię do nauki i stworzy niepowtarzalną atmosferę!

Kto będzie obecny?

  • Wykładowcy WNPiSM UW o europejskiej renomie powtórzą z Wami najważniejsze zagadnienia potrzebne na maturze z WOS-u
  • Spotkacie się z przedstawicielami Samorządu Studentów, którzy wprowadzą Was w studencki klimat

Miejsce kursu:

  • Stara Biblioteka Uniwersytetu Warszawskiego, ul. Krakowskie Przedmieście 26/28 (kampus centralny UW)

Termin:

  • 23.04.2024 20:00-02:00
  • 24.04.2024 20:00-02:00

UWAGA – OBOWIĄZUJE REJESTRACJA!

SZCZEGÓŁOWY PROGRAM ZOSTANIE OPUBLIKOWANY WKRÓTCE

X