Szkolenie dla pracowników ING Hubs Poland, pt. Human trafficking and other forms of modern slavery – nature and scale of the phenomenon

VIII zjazd Studiów Podyplomowych dla Funkcjonariuszy Straży Granicznej
24 listopada, 2023
Międzynarodowy Dzień Upamiętniający Zniesienie Niewolnictwa
5 grudnia, 2023

Dnia 21 listopada br. prof. Zbigniew Lasocik oraz dr Łukasz Wieczorek z Ośrodka Badań Handlu Ludźmi UW przeprowadzili szkolenie dla pracowników ING Hubs Poland, pt. Human trafficking and other forms of modern slavery – nature and scale of the phenomenon. W szkoleniu wzięli udział pracownicy banku, którzy zajmują się monitorowaniem międzynarodowych transakcji finansowych (Transaction Monitoring Cluster). Bank ING jako pierwszy w Polsce uznał jak istotnym, w kontekście transakcji finansowych, jest poznanie problematyki handlu ludźmi, zgłosił chęć szkoleń dla swoich pracowników oraz doprowadził zamierzenie do szczęśliwego zakończenia. Z informacji, które uzyskaliśmy z ING wynika, że opinie o przeprowadzonym szkoleniu były bardzo pozytywne, a także, że otwierają szanse na kolejne przedsięwzięcia.
Autorem zdjęć jest Pan Radosław Rutkowski